Мінфін змінює керівництво підконтрольного банку "Київ"

Поділитися
Міністерство фінансів вирішило звільнити голову правління підконтрольного йому банку "Київ". Сьогодні Кабмін може призначити новим керівником рекапіталізованої фінустанови топ-менеджера одного з невеликих приватних банків.

Як повідомило джерело на банківському ринку, у п'ятницю 19 травня наглядова рада банку "Київ" вирішила звільнити голову правління Андрія Гриціва, що пропрацював в установі майже рік.

"Святкування Дня банківського працівника в банку раптово скасували. Майже все правління пішло на лікарняний. Документів про звільнення у Кабміні ще немає, але їх готують. У понеділок (22 травня) призначать нового голову", - розповів він газеті
«Коммерсантъ-Украина».

У прес-службі "Києва" відмовилися від коментарів, але джерело в банку підтвердило виданню цю інформацію: "Тимчасово виконуючим обов'язки голови призначений перший заступник Валентин Обштир. Але він теж на лікарняному, і його змінять. Головою планують призначити одного із заступників голови "Южкомбанку": або Еллу Дембровську, або Світлану Скосирську".

Причиною звільнення керівництва банку "Київ" називають невиконання плану фінансового оздоровлення банку, підписаного представниками Мінфіну та НБУ. "Якщо ви подивитеся план, то побачите, скільки пунктів не виконано, - зазначив чиновник одного з відомств, знайомий з ситуацією у банку. - Останньою краплею для Федора Ярошенка (міністр фінансів, - ред.) став продаж хорошого відділення на Подолі (у Києві, - ред.) за заниженою вартістю". Інше джерело також заявило, що міністр був обурений ціною продажу декількох об'єктів.

Експерти відзначають, що у "Києва" немає значних джерел доходів і правління фактично витрачає капітал на покриття витрат, тому продаж відділень банку може бути виправданим. "Керівництво банку змогло стабілізувати ситуацію, але банк не розвивається, для цього йому потрібно дозволити кредитувати", - говорить незалежний член наглядової ради "Києва" Дмитро Чорнобай.

Він також зазначає, що для визначення подальшої стратегії розвитку банку необхідно дочекатися результатів аудиторської перевірки Deloitte, яку замовив Кабмін. "Після цього потрібно відразу приймати рішення або збільшити капітал на суму, яку визначив аудитор, або позбутися установи і передати іншому власнику, який сам внесе кошти у капітал", - заявив він.

Нагадаємо, уряд націоналізував банк "Київ" у 2009 році у зв'язку з втратою платоспроможності. Кабмін вклав у банк 3,56 млрд грн бюджетних коштів, ставши власником 99,93% акцій. За даними Нацбанку, на 1 квітня банк займав 53-тє місце з активами - 2,76 млрд грн.I квартал банк закінчив з прибутком 3,74 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі