Мінфін позичить $2,5 млрд, щоб повернути черговий борг росіянам - Економіка - dt.ua

Мінфін позичить $2,5 млрд, щоб повернути черговий борг росіянам

26 вересня, 2011, 07:41 Роздрукувати

Міністерство фінансів готове вже у жовтні вийти на борговий ринок, щоб залучити ,5 млрд від розміщення єврооблігацій для розрахунку за кредитними зобов'язаннями на млрд перед VTB Capital. Якщо ж ситуація на зовнішньому ринку погіршиться, то Мінфіну доведеться у черговий раз продовжувати кредит, повністю або частково.

© Андрей Товстыженко, ZN.UA

Як розповіло джерело, близьке до Міністерства фінансів, випуск єврооблігацій заплановано на кінець поточного року.

"Мінфін збирався розміщуватися у грудні, щоб залучити кошти для погашення в цьому місяці боргів на ,5 млрд. Однак нинішня нестабільна ситуація на фінансових ринках вносить свої корективи - Мінфін готовий вийти на зовнішній ринок позик навіть у жовтні, як тільки відчує, що ситуація покращилася і можна розраховувати на ставку кращу, ніж зараз", - зазначив співрозмовник
«Коммерсантъ-Украина».

Випуск запланованого держбюджетом обсягу єврооблігацій дозволить провести повний розрахунок за зобов'язаннями як перед VTB Capital ( млрд), так і за єврооблігаціями минулого року (0 млн).

У той же час у Мінфіні допускають можливість, що ситуація на фінансовому ринку не дозволить успішно розмістити бонди, і в такому випадку доведеться ще раз пролонгувати кредит VTB. «Важливо, що такий крок не призведе до збільшення встановленої стелі держборгу, ми лише змінимо терміни випуску єврооблігацій», - зазначає співрозмовник. (Ці плани підтверджуються проектом держбюджету на 2012 рік, де заплановано залучення на зовнішніх ринках усього ,5 млрд).

«У будь-якому випадку ми сподіваємося, що ставка за єврооблігаціями буде нижчою, ніж за кредитом VTB (6,7%, - ред.)»,- сказало джерело. При цьому за оцінками фінансистів, нинішня ситуація не дозволяє Україні розраховувати на залучення єврооблігацій за ставкою нижче 6,7%.

Експерти називають два можливі сценарії майбутнього розміщення. Наприклад, Україна може зайняти вичікувальну позицію. Альтернативою може бути розміщення невеликого випуску бондів разом з пролонгацією кредиту VTB.

Проте пролонгація кредиту VTB збільшує ризики в наступному році: уряду доведеться переглядати бюджетні параметри, адже випуск єврооблігацій було розраховано на кілька років, а значить - не збільшував кредитне навантаження на 2012 рік. Інша справа - це пролонгація кредиту VTB. Ці гроші необхідно буде повертати вже в наступному році, а значить, уряду доведеться або додатково знизити бюджетний дефіцит, або збільшити запланований обсяг зовнішніх позик.

Нагадаємо, ще на початку місяця міністр фінансів Федір Ярошенко обговорював можливість востаннє частково пролонгувати кредит VTB - половину виплатити у грудні, а ще млрд залишити на червень-2012. Такий варіант можливий у випадку, якщо міністерство проведе розміщення на суму менше плану. Проте раніше у міністерстві заявляли, що кредит продовжуватися не буде.

Мінфін у 2011 році вже двічі розміщував єврооблігації: на ,5 млрд у лютому (строком на 10 років під 7,95% річних) і на ,25 млрд у липні (на 5 років під 6,25%). Однак у проекті держбюджету на 2012 рік, поданому до парламенту, уряд вказав обсяг очікуваного нового залучення до кінця року - ,5 млрд.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >