Податкова реформа - Мінфін запропонував встановити основні ставки податків на рівні 20% - Економіка - dt.ua

Мінфін запропонував встановити основні ставки податків на рівні 20%

1 грудня, 2015, 13:26 Роздрукувати

Фіскальне відомство запропонувало свій варіант податкової реформи: єдині ставки на основні податки, в т.ч. на дивіденди.

Мінфін запропонував вирівняти всі податки по 20% © Минфін України

Міністерство фінансів України проекті нового Податкового кодексу запропонувало встановити з 2018 року ставки податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок на рівні 20%.

Таким чином, ставка податку на прибуток підвищиться порівняно з чинною в 2015 році (18%), а ставка ПДВ залишиться колишньою (20%).

Замість диференційованої ставки податку на доходи фізичних осіб встановлюється єдина – 20%.

При цьому єдиний соціальний внесок, який зараз платить роботодавець (41%), знижується до 20%, а платіж найманого працівника (3,6%) скасовується.

Згідно з розрахунками Мінфіну, середнє податкове навантаження на фонд оплати праці істотно знизиться. Наприклад, для середньої по країні зарплати в 4 тис. грн вона скоротиться з 56,6% до 34,6%.

1
Минфін України

Крім того, у проекті Податкового кодексу пропонується підняти податок на дивіденди з 5% до 20%.

У вересні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сказав, що Кабінет міністрів запропонував до 2018 року встановити єдиний податок на зарплату в розмірі 20%. "До 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну плату в розмірі 20 відсотків. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41% до 20%, а також скасувати податок на зарплату, який платить працівник у розмірі 3,6%", - сказав Яценюк.

Як писала в своєму матеріалі ZN.UA Алла Соколовська, за підсумками першого півріччя 2015 року, частка податків у ВВП вже підвищилася до 26,5%. "Продовжувати рухатися у цьому ж напрямку небезпечно для економіки. У зв'язку з цим альтернативи ліберальної податкової реформи в нашій країні немає", - йшлося в статті "Ліберальна податкова реформа — необхідна або неможлива?"

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >