Мінфін закликав кредиторів не блокувати реструктуризацію, що почалася, через зупинку виплат боргу

Поділитися
Мінфін закликав кредиторів не блокувати реструктуризацію, що почалася, через зупинку виплат боргу Мінфін: рішення щодо зупинення виплат технічне © Андрій Товстиженко, DT.UA
Україна припиняє виплату боргів до 1 грудня 2015 року.

Міністерство фінансів України у зв'язку з процесом реструктуризації держборгу України, що почався напередодні, в результаті чого Україна тимчасово зупиняє виплати за зовнішніми зобов'язаннями, закликає кредиторів не розцінювати цей крок як технічний дефолт і не вдаватися до своїх прав кредиторів через тимчасову зупинку виплат.

"Ми очікуємо, що власники ОВДП і гарантованих державою єврооблігацій ДП "Фінінпро" не намагатимуться використовувати свої права через припинення платежів, оскільки таке рішення є технічним. Воно необхідно для юридичного оформлення угоди про реструктуризацію боргу, попередні умови якої були узгоджені між Україною та Спеціальним комітетом кредиторів, - нагадали в Мінфіні.

У Мінфіні знову підкреслили, що кредиторам вигідніше взяти участь у реструктуризації, ніж намагатися відмовитися від неї.

У міністерстві також відзначили, що навіть якщо кредитори забажають скористатися своїми правами, це не вплине на готовність України завершити реструктуризацію до 1 грудня 2015 року.

"Запропонована операція по реструктуризації боргу, яка була узгоджена зі Спеціальним комітетом кредиторів України і підтримана міжнародним співтовариством, є і буде єдиним ефективним рішенням проблеми зменшення надмірного боргового навантаження України. Наша країна не може дозволити собі платити за боргами у відповідності з діючими умовами договорів. Угода щодо реструктуризації боргу - єдино можливе рішення цієї проблеми", - йдеться в заяві Мінфіну.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

Як відомо, Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу, а також про відстрочку виплат на 4 роки і зниження процентних ставок до 7,75% річних за всіма випусками 27 серпня.

Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що закони по реструктуризації держборгу України на ділі пропонують Україні недостатньо вигідні умови виходу з переддефолтного стану. У цей пакет увійшли чотири законопроекти, які передбачають зміни в Бюджетний кодекс, Закон "Про цінні папери та фондовий ринок", зміни в Податковий кодекс та постанова про забезпечення фінансової стабілізації в рамках програми МВФ.

Ні досягнення попередніх домовленостей з кредиторами, ні ухвалення пакету законопроектів ще не гарантують нам успішної реструктуризації, зазначає автор.

Детальніше про особливості реструктуризації держборгу України читайте у статті Палиці в колесах реструктуризації Юлії Самаєвої в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі