Мінфін України відреагував на позов Росії щодо "боргу Януковича"

Поділитися
Мінфін України відреагував на позов Росії щодо "боргу Януковича" Україна готова до суду за "боргом Януковича"
Україна готова "рішуче" відстоювати свої інтереси в лондонському суді.

Міністерство фінансів України підтверджує факт формального початку розгляду позову Росії щодо "боргу Януковича" в $ 3 млрд в Лондонському суді. Позиція України в цій справі не змінилася - Київ готовий до судових розглядів, йдеться в офіційній заяві відомства в четвер, 18 лютого.

"Україна має намір та повністю готова рішуче відстоювати свої інтереси щодо зазначених єврооблігацій в англійському суді", – йдеться в коментарі Мінфіну.

Напередодні в середу, 17 лютого, Мінфін Росії подав судовий позов проти України в Високий суд Лондона "в цілях стягнення заборгованості за облігаціями України номінальною вартістю $ 3 млрд і відшкодування судових витрат РФ".

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов назвав "історичним прецедентом" розгляд такого спору в судовому порядку.

zn
zn
У Росії було два варіанти, в який суд звертатися щодо боргу Януковича - у Високий суд Лондона або в Лондонський комерційний арбітраж.

Справа в тому, що процеси у Високому суді Лондона публічні, на відміну від Лондонського комерційного арбітражу, де процес конфіденційний, пояснювала раніше в інтерв'ю ZN.UA заступник голови МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Високий суд Лондона передбачає публічні слухання і обговорення у присутності всіх. Ми вже бачили це по справі Березовського і Абрамовича. Загалом, суд може затребувати будь-які документи, пов'язані з "боргом Януковича", і будь-яких людей... Всі ті заяви українських і російських політиків, які робилися перед видачею Росією Януковичу кредиту в $ 3 млрд, опиняться під пильною увагою. Як і те, на що були витрачені ці три мільярди", - поянила вона.

У грудні 2013 року президент РФ Володимир Путін запропонував Віктору Януковичу кредит на 15 млрд, з яких колишній український президент зміг отримати лише $ 3 млрд(гроші були отримані шляхом викупу українських еврооблигаци російським Фондом національного добробуту на ірландській біржі).

Режим Януковича розраховував отримати наступні $ 2 млрд, але не встиг. Після початку Евромайдана, Янукович і частину його команди бігли в Росію в кінці лютого 2014 року.

Сьогодні керівництво України вважає цей кредит "політичної хабарем від Росії за відмову Януковича підписувати асоціацію з ЄС".

У свою чергу глава Мінфіну РФ раніше визнав, що, викупивши у 2013 році українські єврооблігації на ринку, Росія "по суті, простягнула руку допомоги" режиму Януковича, оскільки ніхто більше не хотів давати йому в борг.

Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму $ 12 млрд. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

Після рішення МВФ про "суверенний" статус $ 3 млрд боргу, Україна заявила про готовність до сумлінних переговорів з РФ для досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації боргу.

Відмова Києва виплачувати $ 3 млрд боргу Росії не буде вважатися дефолтом України, раніше заявило агентство Fitch Ratings.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі