Мінфін так і не отримав доступу до всіх баз даних та реєстрів, необхідних для верифікації соцвиплат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін так і не отримав доступу до всіх баз даних та реєстрів, необхідних для верифікації соцвиплат Мінсоцполітики не віддає Мінфіну бази та реєстри, необхідні для верифікації © Андрій Товстиженко, DT.UA
На сьогодні перевірено лише 22 мільйони отримувачів соцвиплат, і лише за певними критеріями.

Міністерство фінансів України так і не отримало доступу до всіх державних баз даних та реєстрів, необхідних відомству для верифікації отримувачів соціальних виплат.

В числі недоотриманого - реєстр цивільних станів, реєстр транспортних засобів, реєстр виборців, реєстр перевірки власників паспортів.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Інна Ведернікова.

За її інформацією, жодних списків одержувачів соціальної допомоги від ключового Міністерства соціальної політики у Мінфіну теж немає. Ні інвалідів, ні одержувачів регресів та ін., крім списку ВПЛ, в якому продовжується "якась загадкова ротація".

Читайте також: Верифікація отримувачів субсидій у запропонованому Кабміном варіанті неможлива

"Так, після травневих рейдів Мінсоцу було вичищено 450 тис., як нам казали, "липових" переселенців. Однак буквально через два тижні після заходу, кількість ВПО якимось загадковим чином знову повернулася в точку 1 млн 700 тис. осіб. Ба більше, вже протягом 3-4 місяців Мінфін щомісяця отримує 120-170 тис. нових переселенців. При цьому незрозуміло, куди зникають старі. І як узагалі з'являються ці нові, якщо старі не зникають, а цифра 1 млн 700 тис. залишається стабільною? Щось у них там як і раніше "не літає", - йдеться в статті.

Як пише Ведернікова, таким чином можна стверджувати, що, не маючи доступу до всіх баз даних, взяті нині на верифікацію 22 млн виплат перевірені тільки в межах наявних у розпорядженні Мінфіну баз та реєстрів.

"Приміром, за нашою інформацією, одержувачів субсидій, яких, як ми вже з'ясували, серед порушників переважна більшість, Мінфін перевірив тільки за реєстрами нерухомості й землі. Нині йде перевірка за банками. У перспективі, коли з'явиться можливість, - моніторинг за придбанням авто тощо. Пенсіонерів іще не перевірили за реєстром цивільного стану - теж немає доступу. Хоча тільки за кодами з 3733 запідозрених у перших рекомендаціях ПФ підтверджено 3 тис. 200 померлих!", - йдеться в статті.

"За лікарняними й регресними - тільки місяць як у Мінфін пішла якась інформація. А там п'ять мільйонів одержувачів. І це здебільшого люди, які вже є у списках на інші виплати. Отже, ймовірні порушення. Тобто всередині цих 22 млн виплат, перевірених лише за певними критеріями, є величезний потенціал порушників. Який можна виявити, тільки маючи доступ до всіх реєстрів і баз", - йдеться в статті.

Нагадаємо, як раніше писала Ведернікова, т. зв. Єдина інформаційна база, яку "створило" Мінсоцполітки залишається не централізованою, розчленованою на регіональні сервери, куди вносять дані місцеві УСЗН, з періодичними звірками інформації, а отже, з потенційними двійниками, "мертвими душами" та іншими лазівками для чиновників, які мають до неї доступ.

Детальніше про верифікацію отримувачів соцвиплат читайте в статті Інни Ведернікової "На лінії верифікації" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі