Мінфін по-новому буде публікувати дані щодо держбанків - Економіка - dt.ua

Мінфін по-новому буде публікувати дані щодо держбанків

3 вересня, 2018, 10:14 Роздрукувати

Основні показники будуть публікуватися в табличному і графічному вигляді.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Міністерство фінансів оприлюднило формат нового щоквартального звіту з урахуванням вимог чинного законодавства. При цьому по кожному з чотирьох державних банків (АТ КБ "ПриватБанк", АБ Укргазбанк, АТ "Укрексімбанк", АТ "Ощадбанк") передбачено оприлюднення основних відомостей (акціонери, керівництво банків, організаційна структура, кількість клієнтів тощо), а також основних показників діяльності, як в табличному вигляді, так і в графічній формі (візуалізація динаміки окремих показників).

Відзначається, що дані про обсяги активних і пасивних операцій, розміри кредитних та депозитних портфелів, фінансовий результат, інформація про поводження у POS-термінальній мережі, суми платежів населення тощо.

Крім того, звіт буде містити узагальнені дані про діяльність банків держсектора з точки зору їх організаційної структури та місця в банківській системі України.

Окремим звітом кожні півроку планується висвітлювати результати роботи банків держсектора з проблемними активами (NPL), включаючи кількісні показники (результати вже проведених процедур реструктуризації та задоволених позовів банків).

Щорічно на порталі буде подаватися інформація, що стосується реалізації стратегій розвитку банків.

Перший розширений звіт буде оприлюднений 1 листопада.

Читайте також: Офіційна гривня незначно зміцнилася

Як писала у своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва, відмова від реформи корпоративного управління в держбанках по суті означає відмову від їх реформування, що не буде прихильно сприйнято ні урядом Гройсмана, якого депутати вліпили ляпаса, ні банківським сектором, який від "проблеми держбанків" вже втомився, ні міжнародними партнерами, які витратили багато часу на підготовку реформи.

Детальніше про провал законопроекту про реформу корпоративного управління в держбанках читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Реформа держбанків: повний назад!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >