Мінфін не бачить підстав для скорочення бюджетних витрат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін не бачить підстав для скорочення бюджетних витрат © ZN.UA
У 2013 році видатки держбюджету зросли на 10% порівняно з минулим роком. Експерти прогнозують "дірку" в бюджеті на 10 млрд гривень, але в уряді не бачать підстав скорочувати витрати та переглядати макропоказники.

Результати виконання держбюджету за І півріччя за оперативними даними Держказначейства не дають підстав для скорочення видатків і кредитування загального фонду держбюджету відповідно до статті 54 Бюджетного кодексу. Про це у відповіді на запит ZN.UA заявили у прес-службі Міністерства фінансів.

Посилаючись на оперативні дані Держказначейства, у Мінфіні повідомили, що касові видатки державного бюджету за 6 місяців 2013 року становили 185,3 млрд гривень. Проти аналогічного періоду 2012 року вони зросли на 10,3%.

"Рівень виконання видатків державного бюджету до річного показника на 2013 рік, затвердженого Верховною Радою із змінами, становив 44,9%. При цьому видатки загального фонду державного бюджету за 6 місяців 2013 року становили 92,4% розпису на цей період, що враховує проведення виваженої політики економії витрат, які не є захищеними і пріоритетними", - зазначили у фінансовому відомстві.

У прес-службі Мінфіну зазначили, що відповідно до статті 54 Бюджетного кодексу, пропозиції щодо внесення змін до закону про бюджет повинні готуватися тоді, коли за результатами квартального звіту про виконання державного бюджету україни має місце недоотримання надходжень загального фонду державного бюджету більше ніж на 15% суми, передбаченої розписом державного бюджету на відповідний період.

Також у Мінфіні зазначили, що на сьогоднішній день Кабінетом міністрів не приймалося рішення щодо уточнення прогнозу основних макроекономічних показників на поточний рік.

Нагадаємо, за експертними оцінками, за підсумками першого півріччя український ВВП зменшився на 1-2%.

За даними Держказначейства, за шість місяців сукупні доходи державного бюджету скоротилися приблизно на 0,4 млрд грн (-0,2%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це при тому, що очікуваний річний обсяг доходів держскарбниці (363,1 млрд грн), що на 5,3% більше, ніж фактично надійшло в минулому році.

Як повідомили ZN.UA у Міндоходів, за оперативними даними, міністерство забезпечило 204,3 млрд грн платежів до зведеного бюджету, що на 1,7 млрд грн більше, ніж за цей же період 2012-го (з них до держбюджету - 160,9 млрд грн, місцевих - 43,5 млрд). Збір платежів до загального фонду держбюджету склав 153,9 млрд грн (на 857,7 млн грн більше, ніж за перше півріччя - 2012).

"Темпи зростання платежів загального фонду держбюджету, закріплені за податковими органами, у січні-червні 2013 р. складуть 105,4% при зменшенні виробництва промислової продукції за січень-травень на 5,2%. Темпи зростання платежів, закріплених за митними органами, - 92,2% при імпорті товарів у січні-червні - 87,9%, збільшення надходжень єдиного соціального внеску - на 6,8% при збільшенні фонду оплати праці у січні-травні 2013 р. на 5,1%", - зазначили у Міндоходів.

Як прогнозував керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, враховуючи поточну динаміку економіки, за підсумками року недобір у бюджет (порівняно з планом) буде не менше 10 млрд грн. На думку екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника, він перевищить 25-30 млрд грн. Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь також констатував, що враховуючи поточну економічну та бюджетну ситуацію, план доходів слід однозначно скорочувати. Виконавчий директор "CASE Україна" Дмитро Боярчук вважає, що, принаймні, на згадані 10 млрд грн. !zn

Читайте також:

Києву в цьому році не вистачить 2 млрд грн для бездефіцитного бюджету

Держказначейство повідомило про 1,5%-ве зростання доходів держбюджету

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі