Мінфін хоче за два роки істотно скоротить держборг

Поділитися
Мінфін хоче за два роки істотно скоротить держборг Зростання держборгу в уряді «списують» на попередню владу © Міністерство фінансів України
У планах знизити держборг з 72% до 60% від ВВП.

Кабмін планує за два роки скоротити державний борг України з 72% до 60% від ВВП, заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє УП.

Депутат від фракції "Самопоміч" Романа Семенухи нагадав членам Кабміну, що з 2014 року Україна постійно нарощує держборг. У 2014 він становив близько 1 трлн грн, а на 2018 його межа встановлена на рівні майже 2 трлн. При цьому в 2019 році Україна повинна повернути за зовнішніми запозиченнями понад 7 млрд доларів.

При цьому Данилюк запевнив, що робота по скороченню держборгу активно ведеться.

"Якщо порівняти 2016 і 2017 роки, то рівень боргового навантаження в Україні знизився з 81% до 72% від ВВП", - заявив він.

Міністр повідомив, що бюджетна резолюція на наступний рік передбачає подальше скорочення дефіциту бюджету до рівня 2,2%.

"Таким чином ми плануємо скоротити рівень боргу до близько 60% від ВВП до 2020 року", - зазначив Данилюк.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман нагадав, що величезний держборг накопичила попередня влада, а нинішній уряд намагається впоратися з ним.

Повідомлялося, що державний і гарантований борг України виріс у 2017 році до 2,1 трлн грн.

Закон про держбюджет-2017 припускав граничний розмір держборгу на кінець 2017 року в 1 трлн 823,7 млрд грн і граничний розмір гарантованого державою боргу в 579,4 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі