Міненерго готове купувати вугілля на підконтрольних бойовикам шахтах

Поділитися
Міненерго готове купувати вугілля на підконтрольних бойовикам шахтах
Переговори про купівлю вугілля будуть вестися через керівництво шахт.

Україна готова купувати вугілля в регіонах Донбасу, які перебувають під контролем бойовиків. Про це заявив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков.

Він зазначив, що на той момент, коли терористи зупинили відвантаження, там було понад 2 млн тонн вже видобутого вугілля, і Міненерго збирається купити цей вугілля.

За його словами, мова йде про такі підприємствах як Макіїввугілля, Торезантрацит і т.д. Він зазначив, що купуватимуть вугілля тільки за умови, що виручені кошти будуть спрямовані на зарплати шахтарям, на підтримку шахт в робочому стані, на їх відтворення та оплату електроенергії.

Зюков також підкреслив, що плату за вугілля будуть переводити тільки після того, як воно надійде на українські електростанції і буде перевірено його якість. "Ми не сплатимо жодної тонни наперед, так як це все одно що сплатити наперед сомалійським піратам", - сказав він.

За його словами, переговори про закупівлю ведуться безпосередньо з гендиректорами підприємств, а вони в свою чергу ведуть переговори з представниками терористичний організацій.

Читайте також: В зоні АТО терористи грабують шахти і вивозять вугілля в РФ - РНБО

заступник Міністра також уточнив, що вугілля буде оплачуватися за ціною балансу. "Зараз у нас є в балансі ціна 850 без ПДВ. Буде піднята ціна до 1100 - значить, за ціною балансу будемо купуватися цей вугілля. Це все одно буде дешевше, ніж імпортний", - сказав він.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що з 150 шахт, які видобувають вугілля різних марок в Україні, 83 шахти сьогодні знаходяться в зоні, яку контролюють бойовики.

Як повідомлялося раніше, Україна імпортує 1 млн тонн вугілля з Південно-Африканської республіки(ПАР).

Прем'єр заявляв, що імпортне вугілля обходиться Україні дорожче вітчизняного. "Це дорожче, довше. Але, з іншого боку, нарешті, з'явився стимул замінити котли на ТЭЦах: перейдемо на більш дешеве вугілля, і виклики в енергетичному секторі змусять нас проводити реальну модернізацію української енергетики", - резюмував він.

Як повідомлялося, вуглевидобувні підприємства України в січні-серпні 2014 року, за оперативними даними, скоротили видобуток рядового вугілля на 8,9% порівняно з аналогічним періодом 2013 року - до 49 млн 820,2 тис. тонн.

Як повідомлялося, Україна змушена вперше за тривалий період почати імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій (ТЕС) через ситуацію на Донбасі, яка завдала значні збитки вугільної галузі країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі