Міндоходів пропонує продовжити мораторій на податкові перевірки бізнесу на 2014 рік

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Попри чинний мораторій, перевірки все одно проходять, зокрема у рамках кримінальних справ. Також можуть прийти з перевіркою і окремі податківці, які "особливо потребують подарунків", зазначають представники бізнесу. До того ж продовження мораторію третій рік поспіль поки малоймовірне - шанси затвердити його до кінця року невисокі.

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко у середу провів зустріч з більш ніж 400 представниками малого та середнього бізнесу, з якими спілкувався протягом півтори години. Одну з пропозицій бізнесу - продовжити на рік мораторій на проведення перевірок - тут же підтримали у відомстві (механізм працює з 2012 року). Однак мораторій не скасовує контролю над сферою адміністрування оподаткування, пише "Коммерсантъ-Україна".

За словами керівника секретаріату ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрія Забловського, відмова від перевірок більшою мірою стосується бізнесу, що працює прозоро. "Білим" підприємцям боятися нічого, і для них це можливість перепочити від перевірок, - каже він. - Більшою мірою податківці виявляють інтерес до великого бізнесу, але малого і середнього, які задіяні в схемах, уникнути відповідальності не вдасться".

Мораторій стосується планових перевірок, проте проводять зустрічні звірки, перевірки в рамках запитів ГПУ та інших правоохоронних органів, уточнює голова Спілки захисту підприємців, керівник громадської колегії при комітеті Верховної Ради з питань податкової і митної політики Сергій Доротич. "Але це, звичайно, не такий вал перевірок, який був. У нас був приклад, коли одне підприємство перевіряли 254 дні", - нарікає Доротич.

- Янукович доручив Азарову і Клименку викорінити пресинг бізнесу та збір податків наперед

Президент Спілки орендарів і підприємців україни Віктор Хмельовський каже, що "зустрічні перевірки можуть бути в рамках розслідування кримінальної справи, але вони повинні стосуватися конкретних питань, наприклад перевірки причетності фірми до ланцюжка порушень". Він зазначає, що навіть під час дії мораторію деякі податківці, які "особливо потребують подарунків", можуть прийти з перевіркою. В такому випадку пан Хмільовський рекомендує бізнесу чітко фіксувати їхні дії, вимагати пред'явлення документа, на підставі якого проводиться перевірка. У більшості випадків перевіряючі йдуть геть, пояснив експерт.

У той же час експерти відзначають, що мораторій повинен діяти на період ліквідації суперечливих норм у законодавстві та створення умов для розвитку бізнесу. "У 2013 році спрощеною системою ніхто не займався, - розповідає Сергій Доротич. - У той же час Міндоходів розробило зміни до Податкового кодексу, в якому після закінчення дії мораторію хоче повернути норму про проведення перевірок із залученням інших служб - пожежної, екологічної, санітарно-епідеміологічної".

До того ж є ризики, що уряд не встигне внести зміни до Податкового кодексу, і мораторій не буде продовжено, каже Андрій Забловський. Законодавчі зміни буде складно затвердити до кінця року. !zn

Читайте також:

Нестабільність політики сьогодні заважає бізнесу навіть більше, ніж корупція і податки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі