Міклош спрогнозував наслідки припинення співпраці України з МВФ

Поділитися
Міклош спрогнозував наслідки припинення співпраці України з МВФ За словами Міклоша, в України залишилося небагато часу, щоб виправити ситуацію © stainlesstlrat.livejournal.com
Співпрацю з МВФ залежить, зокрема, від створення ефективного антикорупційного суду.

Україна зможе обслуговувати свої боргові боргові зобов'язання, якщо перерве співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Тому українська влада повинна виконувати зобов'язання перед МВФ і продовжувати проводити реформи, заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

Однією з найважливіших реформ, яку необхідно провести найближчими місяцями, Міклош назвав створення ефективного антикорупційного суду.

"Треба мати не просто якийсь Антикорупційний суд – потрібно мати такий суд, який працюватиме. І не тільки за назвою антикорупційний, а той, який реально боротиметься з великою корупцією", - заявив експерт в ефірі "5 каналу" увечері в п'ятницю, 19 січня.

За словами Міклоша, в України є ще кілька місяців для прийняття необхідного законодавства та його імплементації.

"Буде необхідно, щоб ці умови МВФ були виконані навесні, тобто до кінця травня, щоб не створити проблеми в цьому фінансуванні. Значить, ще є час", - уточнив він.

Експерт також вказав на неприпустимість згортання реформ у напередодні парламентських і президентських виборів.

"Політики перед виборами не хочуть проводити реформи, тому що люди побоюються реформ. Але ц 2018 році потрібно, щоб реформи продовжувалися. Тому що Україна знаходиться в ситуації, коли без реформ не буде ніякого прогресу, а люди потребують прогресу. Тому що Україна не зможе фінансувати свої зобов'язання без програми МВФ", - підкреслив Міклош.

Екс-міністр фінансів Словаччини висловив упевненість, що в разі проведення необхідних реформ і залучення прямих іноземних інвестицій Україна зможе забезпечити зростання ВВП на рівні 6-7% на рік.

"У 2017 році економічне зростання в Україні було трохи менше 2,5% ВВП за рік. У цьому році ми вже очікуємо на 3,5%. Отже, якесь зростання є. Але цього недостатньо: я думаю, що в України є потенціал для економічного зростання на рівні 6%, можливо 7%", - уточнив Міклош.

Він зазначив, що частка прямих інвестицій в українському ВВП в 2017 році склала 2 мільярди доларів або 15%, але для підвищення темпів економічного зростання цей показник необхідно довести до 25%.

"Це для української економіки дуже мало... Є три основних джерела інвестицій – це публічні фінанси, кредити і найважливіше джерело – це прямі закордонні інвестиції. Але це пов'язано з верховенством права, це пов'язано з приватизацією", – пояснив експерт.

Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.

Однак Міжнародний валютний фонд висловив невдоволення законопроектомс "Про вищий антикорупційний суд", який подав на розгляд парламенту Президент України. МВФ очікує, що в проект закону будуть внесені правки згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.

У свою чергу, в Адміністрації президента зазначили, що законопроект був розроблений згідно з Конституцією України і рекомендаціями Венеціанської комісії.

А президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо положень законопроекту, разом з цим відзначивши, що пропозиції для вдосконалення документа можна буде внести під час його розгляду у Верховній Раді.

Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту про антикорупційний суд.

Як повідомлялося, президентський законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" був зареєстрований у Верховній Раді 22 грудня.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі