Пенсійний фонд - В цьому році пенсія буде проіндексована тричі - Економіка - dt.ua

Ми думаємо про ліквідацію Пенсійного фонду й передачу його функцій Мінфіну або Держказначейству — Третьякова

24 лютого, 18:39 Роздрукувати

У цьому році пенсія буде проіндексована тричі.

Контролювати Пенсійний фонд, фонди соціального страхування і безробіття, практично, неможливо

Які гарантії збереження коштів громадян в рамках пенсійної системи, що перебудовується, влада збирається запропонувати?Навіщо заміняти пільги на компенсації? Як налагодити систему самостійного захисту домогосподарств від життєвих ризиків з нинішнім рівнем мінімальних зарплат? З допомогою яких інструментів регулювати ринок праці, щоб створити справедливі умови для всіх його гравців? На ці та інші питання голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьяковаа відповідала в інтерв'ю ZN.UA

У відповідь на слова журналістки, що вперше за двадцять років на 12 мільярдів скорочені соціальні витрати бюджету, а також не закладені кошти на щорічну індексацію пенсій, Третьякова запевнила: 

"Тричі нинішнього року пенсія буде проіндексована. Можливо, відсоток індексації буде нижчий, ніж розраховував попередній уряд. Бо формула 50/50 (ми теж її прийняли) — це половина від величини інфляції й половина від відсотка зростання заробітної плати. А інфляція у 13–18% — це не інфляція у 3–5%, яку ми спостерігаємо нині. Що ж до мінімальної заробітної плати, то вона цього року теж зросте двічі — з 1 липня і з 1 грудня. І все це закладено у бюджет". 

"Так, я знаю, що у колишнього міністра Реви є побоювання, що без нього нова міністерка Юлія Соколовська чогось не дорахувала. Але не забуваймо, що на чолі Пенсійного фонду той самий, призначений ексміністром, Євген Капінус. Який, власне, й робив усі розрахунки. І річ тут, швидше, не в Соколовській або Капінусі, а в складній формулі, прийнятій 2017 року. Тому що контролювати Пенсійний фонд, фонди соціального страхування і безробіття, практично, неможливо. Ми працюємо над новим законодавчим механізмом, який дозволив би навести там порядок", — додає вона. 

На ремарку журналістки про те, що сьогодні ПФУ страждає від нестачі коштів, Галина Третьякова говорить: 

"Ну, знаєте, дефіцит — це не страждання. У разі необхідності він закривається держбюджетом. Страждання можуть бути тільки в людей, коли вони несвоєчасно одержують пенсію. Проте завдання менеджменту Пенсійного фонду — якісно організовувати робочий процес і турбуватися про власну ліквідність. Ми, зі свого боку, думаємо про можливе перезавантаження форми існування ПФУ. Один із варіантів — ліквідація Пенсійного фонду й передача його функцій Мінфіну або Держказначейству. Або перетворення ПФУ разом із фондами соціального страхування та безробіття на Національне страхове агентство. Цей план ми вже презентували спільно з урядом".

Раніше Галина Третьякова заявила, що роботодавцю не вистачає робочої сили, значить він сам буде підвищувати зарплати. А так само розповіла, що реєстри учасників АТО, ВПЛ, ПФУ готуються для верифікації.

Детальніше читайте в інтерв'ю з Галиною Третьяковою: "Керівництво економікою через підвищення мінімальної зарплати я вважаю соціалістичним". Повну відео версію інтерв'ю дивіться тут.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Віктор Совщак Віктор Совщак 24 лютого, 20:19 Один із варіантів — ліквідація Пенсійного фонду й передача його функцій Мінфіну або Держказначейству. --- Є футбольна команда. Завдання команди не такі і складні - забити гол і виграти.. Але скільки фахівців пропонують схеми гри.. І сьогодні більшість визнано персональне виконання функцій -нападника, полузахист, захист. При чому з урахуванням лівого і правого флангу поля.. Це я веде до того, що існує спеціалізація і не завжди розумно застосовувати універсалізацію.. Мінфін - вже надто складна оргназіція ( прочитайте положення). Казначейство - це бухгалтерія держави - облік фінансів, контроль за виконанням бюджетів ( на відповідній стадії), а також банк (в банківській системі). В нормальному становищі не одна корпорація чи фірма чи підприємство не обєднує бухгалтерію з іншими підрозділами.. Це правило встановлено і доведено давним давно. Так, казначество може вести облік в т.ч . особові справи - грошові, що стосується ПФ - У Франції казначейство веде ощадну справу (заощадження громадян).. Але функції ПФ з обліку як пенсіонерів так і тих хто ними буде в майбутньому, нарахування і контроль виплати пенсії, проводити всякі зміни, розяснення повинно здійснювати самостійний спеціалізований підрозділ - сьогодні це ПФ.. Сплату внесків, оскільки нарахування повязане зі сплатою прибутку на доходи громадян, може здійснювати Податкова інспекція згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >