Метінвест має намір або викупити всі акції у власників ММК Ілліча або передати їм частину активів - Економіка - dt.ua

"Метінвест" має намір або викупити всі акції у власників ММК Ілліча або передати їм частину активів

21 лютого, 2011, 09:58 Роздрукувати

"Метінвест" або викупить частки Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча і "Ілліч-Сталі" у колишніх контролюючих акціонерів "Ілліч-Сталі", або передасть їм частину своїх активів: по 25% Інгулецького ГЗК, Авдіївського КХЗ, "Краснодонвугілля" та Харцизького трубного заводу (ХТЗ).

Про це йдеться у проспекті емісії єврооблігацій "Метінвесту".

Компанія у даний час обговорює з акціонерами, які раніше контролювали "Ілліч-Сталь", кращий шлях і точну структуру завершення цього кроку (останнього кроку партнерської угоди з придбання ММК імені Ілліча - ред.)", - сказано в документі.

При цьому уточнюється, що після серії транзакцій у другому півріччі 2010 року "Метінвест" контролює 96% акцій ММК Ілліча: безпосередньо він володіє 74,6% акцій меткомбінату, і йому також належить 87,3% акцій ЗАТ "Ілліч-Сталь", яке володіє 24,49% акцій ММК Ілліча.

У проспекті пояснюється, що 18 червня 2010 року "Метінвест", ММК Ілліча і "Ілліч-Сталь" уклали інвестиційну угоду, згідно з якою "Метінвест" зобов'язався інвестувати у розвиток меткомбінату 2 млрд доларів протягом п'яти наступних років. Дана інвестиційна програма стала основою для переговорів з підготовки подальшої угоди і визначення точного варіанта об'єднання та імплементації таких інвестицій.

У липні 2010 року "Метінвест" придбав 8,09% ММК ім. Ілліча у компаній MISA і SCM (Кіпр) за 100,9 млн доларів. Потім у липні-серпні того ж року "Метінвест" шляхом викупу акцій в результаті додаткової емісії акцій ММК Ілліча і "Ілліч-Сталі" на загальну суму 376 млн доларів став власником 74,6%-вої частки ММК імені Ілліча і 75,14%-ної - "Ілліч-Сталь". Операція з придбання акцій додаткової емісії завершена у листопаді 2010 року.

У грудні 2010 року "Метінвест" придбав додатково 12,12% акцій "Ілліч-Сталь" у кількох акціонерів компанії, збільшивши свою частку у ПрАТ до 87,3% і опосередковано збільшивши частку у ММК імені Ілліча до 96%.

Як повідомляв наприкінці листопада 2010 генеральний директор СКМ, мажоритарного акціонера "Метінвесту", Олег Попов, створення нової структури "Метінвесту", що передбачає об'єднання у партнерство ММК ім.Ілліча, трьох сировинних підприємств і ХТЗ, буде завершено у 2011 році.

У свою чергу, "Метінвест" повідомив про завершення операції з придбання прав власності на контрольні пакети акцій ПрАТ "Ілліч-Сталь" та ПАТ "ММК ім. Ілліча" 17 листопада.

Згідно з офіційною інформацією ММК імені Ілліча, оприлюдненою в системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, частка Metinvest BV в статутному капіталі ПАТ у даний час складає 74,6455%.

За оцінками СКМ, об'єднана компанія у перспективі зможе випускати до 20 млн тонн сталі на рік.

Міноритарним акціонером "Метінвесту" є група компаній "Смарт-холдинг", якій належить 25%.

ММК імені Ілліча є одним з найбільших підприємств України.

 

За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >