Меркель наполягає на довгостроковому звільненні Європи від американських мит на метали

Поділитися
Меркель наполягає на довгостроковому звільненні Європи від американських мит на метали ЄС домагатиметься безстрокового виключення із списку країн, щодо яких введено митні збори на сталь і алюміній © © European Council
Німецький канцлер вважає нові тарифні вимоги з боку США необґрунтованими.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про намір Євросоюзу домагатися від Сполучених Штатів звільнення країн ЄС від нових мит на сталь та алюміній, оскільки вважає тарифні обмеження необґрунтованими. Такої ж позиції дотримується і Франція, зауважила Меркель під час прес-конференції в Словаччині, повідомляє Reuters.

Члени Євросоюзу хочуть домогтися безстрокового виключення із списку країн, щодо яких введено збори. Наразі між європейськими міністрами торгівлі тривають обговорення ситуації, щоб, зрештою, надати єврокомісару з питань торгівлі Сесілії Мальмстрем чіткий мандат для переговорів з адміністрацією США.

Як повідомлялося, 1 травня, президент США Дональд Трамп на місяць відклав рішення про введення імпортних мит на сталь і алюміній для Канади, Європейського Союзу та Мексики, а також досяг принципової угоди з Аргентиною, Австралією і Бразилією.

Вперше Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній. Так, американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав відповідне розпорядження.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього стане зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.

Детальніше про вплив американських мит на сталь і алюміній читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Відлуння трампівського протекціонізму. Чи постраждають українські експортери металів?" у тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі