Менеджмент Нафтогазу отримує премії і бонуси, незважаючи на невиконання програми збільшення видобутку газу — депутат - Економіка - dt.ua

Менеджмент "Нафтогазу" отримує премії і бонуси, незважаючи на невиконання програми збільшення видобутку газу — депутат

20 жовтня, 2019, 18:24 Роздрукувати

Але протягом 2017-2018 роках наглядова рада, провівши понад 30 засідань, не зміг дати оцінку виконання плану реальних виробничих показників, як, схоже, не зміг кваліфіковано розібратися з реальними показниками видобутку природного газу.

© naftogaz.com

Саме видобуток цих 15,5 млрд кубометрів о газу у 2018 р. приймався як показник при преміюванні та виплаті бонусів для менеджменту групи "Нафтогаз". Саме ці 15,5 млрд кубометрів погоджувалися наглядовою радою як показник ефективності (KPI). Саме за ці звітні 15,5 млрд кубометрів газу конкретні люди отримували конкретні винагороди. Винагороди — за невиконання програми збільшення видобутку газу та провал Енергетичної стратегії України на період до 2035 р.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Кучеренко, народний депутат України. На його думку, усвідомлюючи провал програми збільшення видобутку газу, наглядова рада "Нафтогазу" повинна була б ще в процесі її виконання, користуючись своїми повноваженнями та затвердженою інвестиційною політикою, адекватно реагувати, аби "привести "Нафтогаз" до збільшення цінності на користь народу України". Але протягом 2017–2018 рр. наглядова рада, провівши понад 30 засідань (у тому числі і позачергових на вимогу правління), не спромоглася дати оцінку невиконанню плану реальних виробничих показників, як, схоже, не змогла фахово розібратися з реальними показниками видобутку природного газу.

"Навіть якщо вірити словам пана Фаворова про погодження наглядовою радою "Нафтогазу" "оновленої стратегії групи "Нафтогаз" у сфері видобутку газу", логічним є запитання: як наглядова рада може погоджувати документ, що суперечить Енергетичній стратегії України до 2035 р., і стверджувати, що тепер одним із першочергових питань для національної нафтогазової компанії є не питання збільшення внутрішнього видобутку, а його фіксація на "базовому рівні"? І це після провалу розрекламованої попередньої програми збільшення видобутку 20/20? — зазначає депутат. — Як за такий короткий період і наглядова рада, і менеджмент "Нафтогазу" змогли "перевзутися" і заперечити власні переконання щодо свого першочергового завдання — збільшення внутрішнього видобутку природного газу? Яка ціна їхнім обіцянкам, і чому ніяк не реагує український уряд?"

Автор ставить питання, невже менеджери "Нафтогазу", випускники програми MBA, дійшли до того, що при звітуванні про виконання планових показників з видобутку природного газу заради отримання премій і бонусів вдаються до давно відомих з радянських часів приписок?

Детальніше про проблеми "Нафтогазу" читайте у статті Олексія Кучеренка "Нова стратегія "Нафтогазу": що більше інвестицій, то менше видобуток" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1283, 22 лютого-28 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >