Українці категорично не підтримують ідею продажу землі іноземцям - опитування - Економіка - dt.ua

Майже 70% українців проти дозволу іноземцям купувати землю — соцопитування

30 жовтня, 14:16 Роздрукувати

А от в цілому відкриття ринку землі підтримують більшість громадян.  

Більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, про що свідчать дані дослідження Соціологічної групи "Рейтинг". Згідно з результатами опитування, 22% респондентів - за якнайшвидше відкриття ринку, 10% - за те, щоб це було через рік, 21% – через кілька років. Поряд з цим 28% проти введення ринку землі взагалі коли-небудь.

У той же час, більшість (69%) проти надання дозволу іноземцям купувати землю коли-небудь. Лише 7% за, щоб це було найближчим часом, 4% - через рік, 8% – через кілька років. Серед тих, хто підтримує введення ринку землі – половина проти продажу її іноземцям.

Також 68% опитаних вважають, що в разі відкриття ринку землі можна продавати фермерам, які працюють на ній, 61% – всім громадянам України, близько 40% – державним компаніям і вітчизняним агрохолдингам. У той же час, продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям або іноземним компаніям підтримують близько 10% (проти – 82% опитаних).

Більше половини опитаних (53%) не підтримують скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, 31% – підтримують. Серед останніх майже половина – власники паїв, які обробляють їх самостійно.

70% вважають, що власники земельних паїв повинні отримати право продавати / дарувати їх, але виключно вітчизняним компаніям або громадянам України. Дві третини за те, щоб громадяни України мали право вільно купувати землі сільськогосподарського призначення. 60% схвалюють ідею надання права земельним власникам отримувати кредит в банку під заставу своїх паїв. Приблизно стільки ж (57%) підтримують ідею встановлення обмеження на максимальну площу землі с/г призначення у власності однієї особи.

Читайте також: МВФ не проти обмежень для іноземців на ринку землі

Опитування проводилося 24-27 жовтня серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Нагадаємо, 25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроект про обіг земель сільгосппризначення. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що українська земля повинна купуватися українськими громадянами та українськими компаніями.

Докладніше про необхідність реформування ринку землі читайте в статті Івана Мірошниченка "Задзеркалля і страхи земельної реформи. Час для рішень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >