МАЛИЙ ЧЕРВІНЧИК...

Поділитися
Багато років (та що там роки — десятиріччя!) ми були свідками будівництва й роботи величезних промислових комплексів...

Багато років (та що там роки — десятиріччя!) ми були свідками будівництва й роботи величезних промислових комплексів. Їх майже обов’язкові атрибути — великі виробничі площі (по суті, цілі містечка зі своїми вулицями, а часом навіть із своїм внутрішнім транспортом), величезний, не в одну тисячу, штат працівників, розгалужене заводоуправління і тому подібні ознаки соціндустрії. А нинішні економічні реалії піддали цих «монстрів» серйозній перевірці на життєздатність. Вижити змогли лише ті, чиє існування справді виправдане. На цьому тлі дедалі впевненіше почуваються підприємства невеличкі, але наукомісткі, у всіх сенсах сучасні, із високими технологіями.

Як показує практика, такі підприємства залучають, поруч із вітчизняними, інвесторів і закордонних. Якщо говорити про столичний регіон, то, відповідно до офіційних даних, за обсягами залучення іноземних інвестицій Київська область займає друге місце в Україні. Цікава й така статистика: чверть товарів у столичному регіоні вироблено завдяки вкладенню закордонного капіталу. Лідируючі позиції в цьому плані належать харчовій промисловості. Усього за останнє десятиріччя для роботи в області залучили близько 400 млн. дол. іноземного капіталу.

Та життя надає сухій статистиці дедалі нові барви. Приміром, нещодавно у Вишгородському районі відбулося відкриття нового заводу пластикових карт. Подія ця неординарна, по-перше, тому, що нове підприємство в змозі забезпечити щорічний випуск 70 млн. ламінованих карток усіх видів, необхідних для безготівкових розрахунків. Крім того, освоювана тут технологія виробництва безконтактних смарт-карт дозволить багатьом споживачам, насамперед залізниці, метрополітенам, широко впровадити прогресивні методи оплати за проїзд. По-друге, випуск такої кількості важливої продукції обставлений більш ніж економічно. Досить сказати, що завод «Пластик-карта» побудований і введений в експлуатацію в рекордно короткі терміни (11 місяців), займає невеличку площу і забезпечує високу віддачу за рахунок новітнього устаткування. По-третє, тут йдуть у ногу з часом — підприємство успішно пройшло сертифікацію системи якості за стандартом ISO 9001. Важливо й те, що введення в дію сучасного заводу поліпшило соціальну обстановку у Вишгородському районі. Адже підприємство надало сучасні робочі місця для 65 чоловік.

Завод «Пластик-карта», як і ряд сучасних підприємств, залучив закордонний капітал. Ми поцікавилися в представника німецьких інвесторів, пана Балла, як швидко закордонний партнер сподівається повернути свої 35% вкладених у цей новий завод інвестицій?

— Не має значення, наскільки швидко вони окупляться, — сказав пан Балла, — головне, наскільки успішно працюватиме підприємство.

Побувавши на новому підприємстві, не можна не дійти висновку, що завод не випадково з’явився саме у Вишгородському районі. За словами глави райдержадміністрації Василя Мельника, таким проектам дається «зелена вулиця». От уже три роки поспіль у районі щорічно вводять у дію одне нове підприємство, отже нинішнє — не виняток. Звичайно, місцева влада дуже зацікавлена в тому, щоб такі підприємства реєстрували саме в районі основне виробництво, адже тоді податки підуть до місцевого бюджету. Та й місцевим жителям, погодьтеся, від такої політика лише виграш: не випадково, як стверджує статистика, рівень безробіття у Вишгородському районі один із найнижчих у столичній області.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі