Ложкін: Вперше з 2014 року Україна самостійно та успішно виходить на міжнародний ринок капіталу - Економіка - dt.ua

Ложкін: Вперше з 2014 року Україна самостійно та успішно виходить на міжнародний ринок капіталу

19 вересня, 2017, 10:20 Роздрукувати

Подовження боргових зобов'язань дозволить країні виграти час для подальшого відновлення, вважає секретар Національної інвестиційної ради.

Успішне розміщення Міністерством фінансів 3 млрд доларів облігацій на міжнародному ринку стало свідченням серйозного інтересу інвесторів до України. Про це за підсумками зустрічі Президента України з міжнародними інвесторами в Нью-Йорку заявив секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін.

"Вперше з 2014 року Україна виходить на міжнародний ринок капіталу без чиїхось додаткових гарантій, і робить це з відмінними показниками", - зазначив Борис Ложкін, коментуючи в Facebook результати проведеної емісії.

Він зауважив, що нові облігації мають рекордний для України термін погашення 15 років, тоді як раніше максимальний строк не перевищував 10 років. Подовження боргових зобов'язань дозволить країні виграти час для подальшого відновлення.

"Залучені 3 млрд доларів – показник серйозного інтересу інвесторів до України. Більше половини з них піде на викуп євробондів з погашенням у 2019 і 2020 роках, що дозволить підтвердити надійність українських цінних паперів", - коментує Борис Ложкін.

Він підкреслив, що про успішне розміщення говорять і незалежні аналітики: Bloomberg назвав попит на нові українські бонди ажіотажним. Інвестори подали заявок на 10 млрд доларів, що багатократно перевищило очікування і дозволило знизити ставку прибутковості з 7,75% до 7,375%.

На думку Бориса Ложкіна, такий високий попит є чітким індикатором того, що іноземні інвестори позитивно оцінили хід реформ в України та вірять у подальший розвиток української економіки.

"Сьогодні в залі, де представники найбільших міжнародних інвестфондів зібралися, щоби зустрітися з Президентом Петром Порошенком, лунало багато питань. Інвестори проявляють активний інтерес до України і готовність вкладати серйозні кошти. Сподіваюсь, найближчим часом результатом цього інтересу стануть успішні розміщення не лише в державному, але й у приватному секторі", - заявив Борис Ложкін.

Національна інвестиційна рада була створена у 2014 році указом Президента України. Згідно Положенню від 2016 року, має статус консультативно-дорадчого органу при Президенті. Серед основних цілей Ради – формування стратегії покращення бізнес-клімату і залучення інвестицій, налагодження діалогу між бізнесом і владою. Очолює Національну інвестиційну раду Президент України Петро Порошенко, секретарем Ради на громадських засадах у 2015 році призначено Бориса Ложкіна.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >