Лисичанський НПЗ 75% свого бензину продав не в Україні, а в Росії - Економіка - dt.ua

Лисичанський НПЗ 75% свого бензину продав не в Україні, а в Росії

23 червня, 2011, 07:48 Роздрукувати

За даними Держмитслужби, експорт бензину А-92 виробництва ПрАТ «​​ЛИНІК» (Лисичанський НПЗ, належить ТНК-ВР) у травні 2011-го склав 89,6 тис. тонн, бензину А-95 - 10,9 тис. тонн. Це становить 75% від травневого обсягу виробництва бензину даними НПЗ, на який минулого місяця припало більше половини національного виробництва нафтопродуктів.

Згідно з даними Держмитслужби, найбільшими одержувачами лисичанського палива у травні стали компанії з Курської, Ростовської, Калузької, Тульської, Орловської областей і Краснодарського краю РФ.

Як повідомляє «Консалтингова група А-95», саме це стало причиною того, що запаси бензину на складах українських нафтопереробних заводів станом на 20 червня склали 34,5 тис. тонн, що є мінімальним рівнем за останні два роки. Це утричі менше середнього рівня запасів з початку 2011 року.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, запаси низькооктанового бензину А-76/80 склали 4,7 тис. тонн, бензину А-92 - 21,3 тис. тонн, бензину А-95 - 8,6 тис. тонн. При цьому, за даними Держстату, споживання бензину у червні за останні два роки становить в середньому 400 тис. тонн. Відповідно, заводських запасів вистачить на три дні національного споживання, тоді як традиційним для галузі є декадний - двотижневий запас.

«Безпрецедентно низькі запаси на НПЗ пояснюють причину ресурсної недостатності, а в окремих регіонах - очевидного дефіциту високооктанового бензину, який простежується з початку місяця», - зазначає директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. На його думку, свідченням дефіциту пропозиції вітчизняного бензину є продаж НАК «Нафтогаз України» із п'ятої спроби своїх ресурсів на аукціоні 22 червня, незважаючи на досить жорсткі умови торгів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >