Лідери США і Словаччини назвали "Північний потік-2" геополітичною зброєю

Поділитися
Лідери США і Словаччини назвали "Північний потік-2" геополітичною зброєю США і Словаччина закликають не змішувати енергетику та геополітику © gazeta.ru
Раніше про готовність блокувати будівництво російського газопроводу заявляв кандидат на посаду голови Єврокомісії.

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні висловилися проти використання геополітичної зброї в енергетиці. Такою зброєю, на думку Трампа і Пеллегріні, є російський газопровід "Північний потік-2".

"Наші країни знову наголошують на тому, що енергетична безпека вкрай важлива для забезпечення національної безпеки. Ми висловлюємося проти використання проектів у сфері енергетики як "геополітичної зброї", зокрема, йдеться про "Північний потік-2", - йдеться у заяві, поширеній Білим домом.

Сполучені Штати і Словаччина висловили підтримку Україні, її суверенітету і територіальній цілісності, а також реверсним поставкам газу в республіку, зокрема зі Словаччини.

Крім того, лідери обох держав зійшлися на думці про те, що санкції проти РФ повинні залишатися чинними до повної імплементації Мінських угод.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі