Лещенко підозрює Ахметова в намірах скупити задешево активи шести енергетичних компаній

Поділитися
Лещенко підозрює Ахметова в намірах скупити задешево активи шести енергетичних компаній Сергій Лещенко розповів про монопольне скуповування активів, що може готувати олігарх Ахметов під прикриттям приватизації © Сайт Верховної Ради України
Олігарх хоче використовувати своє становище, аби скупити в неконкурентних торгах 4 обленерго та 2 компанії енергогенерації, стверджує народний депутат.

Народний депутат від БПП Сергій Лещенко вважає, що олігарх Рінат Ахметов готує грунт для неконкурентної скупки активів шести українських енергетичних компаній.

Відповідну заяву політик зробив під час брифінгу 12 квітня. За його словами, компанії що стали предметом інтересу Ахметова у всіх на слуху: це Дніпроенерго, Західенерго, Донецькобленерго, Дніпрообленерго, Київенерго і Крименерго. У всіх цих компаніях він володіє контрольним пакетом акцій, в той час як державі належить лише 25% з них.

Як повідомив Лещенко, посилаючись на відкриту інформацію в ЗМІ, з 18 по 25 квітня на даних підприємствах відбудуться збори акціонерів, присвячені зміну типу та найменування публічних акціонерних товариств, у їх приватний різновид. В процесі приватизації, Ахметов, як власник контрольного пакету акцій, отримає право пріоритетного викупу державної частки акцій.

Вартість викупу, за словами Лещенка, буде проведена Фондом держмайна, у керівництві якого від недавніх пір працює помічник Ігоря Кононенка.

"Таким чином, у шести стратегічних підприємствах енергетичної галузі державний пакет акцій у розмірі 25% не буде приватизований на відкритих торгах – і це дозволить Ахметову уникнути необхідності платити повну вартість", - цитує слова депутата "Українська Правда".

Як повідомлялося раніше, Енергохолдинг Ахметова ДТЕК заявив про неможливість найближчим часом повністю оплачувати купони за єврооблігаціями на $ 910 млн і попросив кредиторів укласти угоду про тимчасовий мораторій і звільнення від зобов'язань (standstill) строком до 28 жовтня цього року.

Тим часом, Кабінет міністрів ухвалив рішення скоротити кількість державних підприємств, які не підлягають приватизації, на 50%, Новий перелік даних підприємств містить 705 найменувань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі