Лагард закликала Україну прискорити темп реформ заради економічного зростання та підвищення рівня життя

Поділитися
Лагард закликала Україну прискорити темп реформ заради економічного зростання та підвищення рівня життя Голова МВФ розповіла про результати зустрічі з Порошенком © Christine Lagarde / Twitter
Керівник МВФ заявила про готовність Фонду підтримувати зусилля України, спрямовані на здійснення необхідних реформ.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард підтвердила готовність МВФ продовжувати надавати підтримку Україні у проведенні реформ.

Голова МВФ закликала українську владу скористатися вигідною зовнішньоекономічною кон'юнктурою для здійснення перетворень, які призведуть до економічного зростання і підвищення рівня життя громадян.

"Я знову підтвердила, що МВФ готовий продовжувати підтримувати Україну разом з іншими міжнародними партнерами в її зусиллях щодо реформування. Я також підкреслила, що Україні слід скористатися наявним сприятливим зовнішнім середовищем для прискорення реформ і переходу до сильнішого зростання, необхідного для стійкого поліпшення життєвого рівня населення", - сказано в заяві Лагард за підсумками її зустрічі з президентом України Петром Порошенко у Давосі у вівторок, 24 січня, поширеній прес-службою МВФ.

Лагард назвала зустріч із Порошенком та іншими членами української делегації "хорошою і конструктивною".

За словами глави МВФ, співрозмовники обговорили економічні перспективи України, а також кроки, спрямовані на прискорення перегляду програми розширеного фінансування EFF і виділення чергового траншу.

Лагард також вказала на необхідність призначення незалежного постійного керівника Національного банку України.

Як повідомлялося, під час зустрічі з Лагард Порошенко запевнив її у готовність України продовжувати співпрацю з МВФ. Голова МВФ, у свою чергу, висловила надію, що Україна продовжуватиме виконувати умови програми співпраці з Фондом.

Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.

Однак Міжнародний валютний фонд висловив невдоволення законопроектомс "Про вищий антикорупційний суд", який подав на розгляд парламенту Президент України. МВФ очікує, що в проект закону будуть внесені правки згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.

На думку голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі