Курсові й технічні питання все ще обговорюють... - Економіка - dt.ua

Курсові й технічні питання все ще обговорюють...

28 жовтня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №42, 28 жовтня-4 листопада

Нацбанк України погоджує схему надходження в Україну валютних коштів від приватизації 93,02% ВАТ «К...

Нацбанк України погоджує схему надходження в Україну валютних коштів від приватизації 93,02% ВАТ «Криворіжсталь» (Дніпропетровська обл.), повідомив виконавчий директор із питань платіжних систем і розрахунків НБУ Віктор Кравець.

«Сьогодні тільки обговорюється питання курсу, за яким вона продаватиметься, — не лише на рівні Нацбанку. Ми ще не знаємо, через який банк виходитиме (на ринок. — ІФ) ця сума. Я як член правління НБУ можу сказати, що буде зроблено усе для збереження стабільності валютного ринку й курсу, а також недопущення будь-яких волюнтариських рішень з цього питання», — сказав В.Кравець журналістам у четвер.

«Оскільки сума незвичайна й дуже велика, то всі дії здійснюватимуться за узгодженням із комерційним банком, Нацбанком, ФДМ і Держказначейством. І тільки до якогось банку України заходить така сума, відразу виникає питання виконання цим банком економічних нормативів. Розпочинаючи з простого: чи має він право отримувати на свій баланс такі суми. Йдеться про його нормативи достатності капіталу, ліквідності тощо», — описав складнощі, пов’язані з надходженням коштів від приватизації «Криворіжсталі», В.Кравець.

За його словами, перед надходженням такої суми необхідно гармонізувати діяльність банка-отримувача коштів із Нацбанком, визначити дату надходження коштів і валюту, в якій вони надійдуть.

«Сума, що надійшла на баланс українського банку, має бути того самого дня виставлена на продаж — на міжбанківський валютний ринок. До цього ринок підготується. Нацбанк, вочевидь, викупить цю суму, видасть еквівалент у гривні. Він знову зайде на баланс комбанку. Цього самого дня вона має бути перерахована на рахунок ФДМ», — пояснив банкір.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво