Курс долара виріс до піврічного максимуму

Поділитися
Курс долара виріс до піврічного максимуму
Експерти запевняють, що зростання курсу долара є короткостроковим явищем, оскільки пов'язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту з боку акціонерів прибуткових компаній.

Вартість американської валюти вчора досягла максимуму за останні півроку - 8,164 гривні/долар. Подорожчання долара у другій декаді місяця на три копійки викликане підвищеним попитом на нього на міжбанківському ринку. Валюту купують іноземні акціонери для виведення з України отриманих дивідендів. Учасники ринку говорять, що така ситуація триватиме недовго - долар подорожчає на кілька копійок, а потім знову подешевшає.

Курс долара на міжбанку 21 травня досяг свого максимуму за останні півроку: за даними валютного "індикатора", торги на міжбанку проводилися в діапазоні 8,161-8,164 гривні/долар. Так дорого американська валюта не коштувала з 7 листопада минулого року, коли її котирування досягли 8,17-8,181 гривні. Останній сплеск подорожчання долара почався після травневих свят, коли іноземна валюта зросла в ціні в середньому на три копійки. Готівковий ринок рухався у фарватері цього тренда: за даними finance.ua з початку місяця долар подорожчав на чотири копійки, і зараз його середня вартість в обмінних пунктах становить 8,12/8,16 гривні, пише "Коммерсант-Украина".

Зростання курсу долара є короткостроковим явищем, оскільки пов'язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту з боку акціонерів прибуткових компаній. Традиційно, у травні іноземні інвестори купують валюту для виведення отриманих дивідендів. "Це пов'язане з ситуативною купівлею валюти компаніями-нерезидентами для виплати дивідендів. Є також певна спекулятивна складова, оскільки гривневої ліквідності на ринку дуже багато",- пояснює член правління-скарбник "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Дмитро Золотько. Дійсно, з 8 травня залишки на коррахунках зросли майже на 7 мільярдів гривень, а вартість добових кредитів впала до всього 1,9%.

Як правило, дивіденди виплачують "дочки" іноземних компаній або компанії з великими іноземними акціонерами. Наприклад, про намір виплатити дивіденди акціонерам заявляли у "Миронівському хлібопродукті" (на суму 120 мільйонів), а також у "Мілкіленді", де не назвали суму виплат. Значні дивіденди також може виплатити компанія "Київстар", прибуток якої в 2012 році склав 4,09 мільярда гривень.

Експерти впевнені, що приводів для побоювань немає, оскільки найближчим часом гривня відіграє втрачені копійки. "Банки з іноземним капіталом не будуть виплачувати великі дивіденди у цьому році, тому попит на валюту тимчасовий і невеликий. Ми очікуємо, що до кінця травня долар може подорожчати ще на кілька копійок",- відзначає скарбник одного з великих банків. "Не думаю, що ми далеко підемо від курсу 8,16 гривні/долар. Максимум долар подорожчає ще на одну копійку", - очікує Дмитро Золотько.

Учасники ринку впевнені, що після травневих виплат ситуація на валютному ринку стабілізується. !zn

Читайте також:

НБУ обіцяє не допустити різких коливань курсу гривні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі