Курченко заплатив за стадіон Металіст менше 15% вартості - Економіка - dt.ua

Курченко заплатив за стадіон "Металіст" менше 15% вартості

9 листопада, 2013, 10:53 Роздрукувати

Судовий процес по стадіону звільнив Курченко від необхідності оплачувати угоду. Поки не буде закінчено розгляд позову з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу стадіону, сторони виконувати свої зобов'язання за угодою не можуть.

Курченко заплатив за стадіон "Металіст" менше 15% вартості

ТОВ "СК Стадіон Металіст" (входить в структуру футбольного клубу "Металіст", який належить голові наглядової ради ГК "ВЕТЕК" Сергію Курченко досі не перерахувало до місцевих бюджетів кошти за договором купівлі-продажу цілісного майнового комплексу КП "Обласний спортивний комплекс "Металіст". До того, як Госпсуд Києва прийняв до розгляду позов з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу стадіону від Обласного комітету допомоги та сприяння інвалідам Великої вітчизняної війни, за стадіон було внесено 80,9 мільйона гривень. Поки не буде закінчено розгляд питання в суді, сторони виконувати свої зобов'язання за угодою не можуть, пише Обком.

Нагадаємо, наприкінці серпня поточного року ТОВ "СК Стадіон Металіст" стало єдиним учасником і переможцем конкурсу з продажу харківського стадіону "Металіст". Запропонована ним ціна склала 674 млн 522 тис. грн. (з урахуванням ПДВ). При цьому, 10% від початкової вартості об'єкта, за умовами, було внесено в якості застави до початку конкурсу. Суму, що залишилася компанія повинна була перерахувати двома траншами: внести весь обсяг податку на додану вартість протягом 3 робочих днів з дня нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу; сплатити ціну продажу з урахуванням ПДВ протягом 30 календарних днів з дня нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу.

У вересні Харківська обласна рада на позачерговій сесії вже розподілив гроші, виручені від продажу частини комунальної власності стадіону "Металіст", в тому числі, на будівництво станції "Перемога" Харківського метрополітену (400 млн грн.), завершення будівництва Харківської філармонії (140 млн грн.), а також реконструкцію історичного музею (з створенням проекту "Музей сучасного мистецтва" (220 млн грн.)).

Обласний комітет допомоги та сприяння інвалідам Великої вітчизняної війни та іншим категоріям і групам Харківської області та Харкова подав позов у Госпсуд Києва з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу між Харківською обласною радою та ТОВ "СК "Стадіон Металіст" Сергія Курченко. Позов був прийнятий до розгляду через тиждень після того, як депутати Харківської облради на своїй сесії вже поділили мільйони від продажу футбольної арени.

Приводом для позову стало те, що начебто інвестування в реконструкцію стадіону здійснювалося із стабілізаційного фонду держбюджету. (стадіон реконструйований у форматі приватно-державного партнерства: 30% загальної суми вкладень становлять приватні інвестиції бізнесмена і колишнього власника ФК "Металіст" Олександра Ярославського, 70% - бюджетні кошти).

Заплановане на 10 жовтня засідання столичного Госпсуду, що заблокував угоду Курченко з купівлі стадіону, не відбулося. І на яку дату перенесено засідання і з якої причини-поки невідомо.

Судовий процес звільнив Курченко від необхідності оплачувати угоду. Як заявив голова Харківської облради Сергій Чернов, "сума, яка була внесена до того, як суд ухвалив рішення, становить 80,9 млн грн. Поки не буде закінчено розгляд цього питання (позову з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу стадіону) в суді ні одна, ні інша сторона виконувати свої зобов'язання поки що не може".

ТОВ "СК "Стадіон Металіст" входить в структуру футбольного клубу "Металіст", який належить голові наглядової ради ГК "ВЕТЕК" Сергію Курченко. !zn

Читайте також:

"Металіст" дискваліфікований УЄФА з розіграшу Ліги Чемпіонів

Харківський стадіон "Металіст" перейшов у власність клубу за 674 мільйони гривень

Новим господарем ФК "Металіст" стала група компаній "Газукраїна"

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >