Курченко розплатився з Ложкіним і Порошенком за акції UMH "брудними" грошима – Al Jazeera

Поділитися
Курченко розплатився з Ложкіним і Порошенком за акції UMH "брудними" грошима – Al Jazeera Як мінімум кожен третій долар, отиманий Ложкіним і Порошенком від Курченка, має сумнівне походження © Економічна правда
Порошенко звільнив Ложкіна після запиту про продаж медахолдинга Курченку.

Президент України Петро Порошенко виключив Бориса Ложкіна з Національної інвестиційного ради незабаром після того, як з ними зв'язалися журналісти, щоб отримати коментарі про продаж медіа-холдингу UMH бізнесмену-втікачу Сергієві Курченку, повідомляє Al Jazeera.

За матеріалами журналістського розслідування, обидва отримали десятки мільйонів доларів від операції з продажу UMH бізнесменові з оточення екс-президента Віктора Януковича.

Австрійські правоохоронці розслідують транзакцію в розмірі 130 мільйонів доларів, яка, за даними слідства, може бути частиною операції по відмиванню грошей.

Посилаючись на документ, який опинився в розпорядженні Al Jazeera, журналісти стверджують, що Курченко розрахувався із Ложкіним кредитними коштами, забезпеченими вкраденими активами.

На забезпечення кредиту Курченко виділив 50 мільйонів доларів. Однак, з тексту засекреченого судового рішення про спецконфіскацію "грошей Януковича" випливає, що ці гроші пройшли через три кіпрські компанії, причетних до схеми відмивання 1,5 млрд доларів.

Таким чином, майже третина грошей, отриманих Ложкіним та іншими інвесторами при продажі UMH Курченко, мають незаконне походження.

Видання зв'язалося з Порошенком і Ложкіним 6 лютого, а на наступний день останній вийшов зі складу Національної інвестиційного ради.

Автори розслідування відзначили, що Порошенко стверджував, що продав свої 3% у частці медіахолдингу за кілька місяців до операції з його продажу Курченку. Однак, за даними Al Jazeera, у день продажу UMH він все ще володів акціями холдингу через свою компанію на Британських Віргінських островах. Таким чином, продаж акцій мав принести Порошенку 15 мільйонів доларів, що дозволило йому потроїти свої початкові інвестиції.

У Порошенка запевнили журналістів, що він станом на 28 жовтня 2013 року не володів акціями UMH, так як продав їх в 2012 і травні 2013 року відповідно.

Відповідь Ложкіна видання ще не отримало.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко своїм указом від 7 лютого переформатував склад Національної інвестиційного ради, вивівши з нього секретаря Ради, радника президента Бориса Ложкіна і призначивши т. в. о. секретаря Націнвестради заступника глави АП Дмитра Шимківа.

Ложкін заявив, що має намір зосередитися на бізнесі, зокрема, на проектах інвестиційної компанії, заснованої ним спільно з екс-міністром інфраструктури Андрієм Пивоварским.

Компанія СЭПЕК Сергія Курченка влітку 2013 року придбала 98% акцій медіа-холдингу UMH, заснованого Борисом Ложкіним. У СЄПЕК тоді повідомили, що завершили придбання акцій у Порошенка у квітні.

На момент продажу холдинг до його портфелю входили бренди Forbes Україна, Vogue Україна, "Теленеделя", bigmir.net, football.ua, "Ретро FM", "Наше радіо" Europa Plus, "Авторадіо", "Аргументи і Факти", "Комсомольська правда в Україні" та інші.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі