Курченко купить у російського "Лукойла" нафту на $ 2 млрд для Одеського НПЗ

Поділитися
Курченко купить у російського "Лукойла" нафту на $ 2 млрд для Одеського НПЗ
Одеський НПЗ знайшов джерело постачання сировини на рік з моменту запуску переробки: постачати нафту буде колишній власник заводу, російський гігант "ЛУКОЙЛ".

Одеський нафтопереробний завод (Одеський НПЗ), куплений у березні-2013 групою ВЕТЕК новоспеченого олігарха Сергія Курченка, планує протягом року, до травня 2014-го, придбати у російської компанії "ЛУКОЙЛ" нафту на загальну суму $ 1,98 млрд.

Про це йдеться у протоколі зборів акціонерів Одеського НПЗ від 29 квітня.

Окрім того, НПЗ планує укласти низку договорів на реалізацію нафтопродуктів у період з травня 2013-го по квітень 2014 року на загальну суму близько 18,5 млрд грн ($ 2,3 млрд).

"Завод підпише договір з компанією "Лукойл Україна" на 9,1 млрд грн, з компанією Litasco S.A. (трейдингова компанія "Лукойла") на $ 1,04 млрд, з компанією "Лукойл-Молдова" - на $ 91 млн, і з компанією "Лук Авіа Ойл" (Київ, займається реалізацією палива для авіації) - на $ 42 млн", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, акціонери Одеського НПЗ схвалили продовження терміну дії договору з компанією SLB Invest Limited (Кіпр), що відкрила раніше заводу кредитну лінію на $ 850 млн.

Також НПЗ планує укласти з компанією Soprema Trading Ltd договір на виконання робіт з переробки нафти та виробництва нафтопродуктів на суму $ 60 млн.

Як відомо, на початку березня 2013 року Одеський НПЗ придбала група ВЕТЕК новоспеченого олігарха Сергія Курченка. Сума угоди не розкривається, проте, за оцінками експертів, вона могла скласти близько $ 200 млн.

Одеський НПЗ був зупинений у жовтні 2010 року у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів України, а також із зміною схеми постачань нафти.

29 березня Одеський НПЗ був урочисто запущено в роботу за участю міністра енергетики. Проектна потужність заводу з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік.

Як писало DT.UA, зробити Одеський НПЗ прибутковим можуть тільки масштабні інвестиції - не менше $ 500 млн дол., на освоєння яких знадобиться щонайменше п'ять років. Не виключено, що новий власник розраховує на державну підтримку, і тут вельми симптоматично поновилися розмови про необхідність введення мит на імпорт нафтопродуктів, зокрема білоруського виробництва. Невідомо, чи доклав до цього руку новий власник Одеського НПЗ, але не викликає сумнівів, що таку ініціативу він буде щиро підтримувати.

Окрім того, за даними джерел DT.UA в АП, влада активно розглядала відмову від схеми контрабанди нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів на користь варіанту використання Одеського НПЗ. !zn

Читайте також:

Щойно куплений Курченком Одеський НПЗ можуть перепродати кіпрській Empson

Кабмін пішов на поступки "ЛУКОЙЛу" заради запуску "Карпатнафтохіму"

Україна хоче постачати на НПЗ нафту з Казахстану

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі