Курченко досі не став власником Одеського НПЗ

Поділитися
Курченко досі не став власником Одеського НПЗ
У групі ВЕТЕК Курченка кажуть, що операція відкладається з технічних причин. Але експерти ринку не виключають, що справа в судових розглядах через неповернення "Нафтогазу" кількох сотень мільйонів доларів, що може означати, що Курченко з самого початку намагався купити завод за гроші, яких у нього немає.

Новоспечений харківський олігарх Сергій Курченко досі не здійснив купівлю Одеського НПЗ.

На позачергових зборах акціонерів, що пройшли 30 травня, не відбулося зміни наглядової ради, хоча на них повинні були призначити нове керівництво зі складу менеджерів ВЕТЕК Курченка. Але як свідчить офіційна заява заводу, до складу наглядової ради було переобрано менеджерів "Лукойлу".

Операцію з купівлі ВЕТЕК Одеського НПЗ повинні були закрити до 1 червня "після виконання сторонами низки попередніх умов", в результаті якої Курченко отримав контроль над 99,6% НПЗ. Сума угоди не розкривається, проте, за оцінками експертів, вона могла скласти близько $ 200 млн.

У прес-службі ВЕТЕК повідомили, що операція знаходиться у стадії завершення, і тому до її закриття компанія не змінить наглядову раду. "Закриття угоди відбувається згідно з планом",- заявили в компанії.

Втім, джерело в "Лукойлі" розповіло, що ряд технічних питань поки вирішити не вдалося. "Зокрема, ВЕТЕК звернулася до нас з проханням провести розконсервування потужностей і підготувати їх до переробки нафти. В українській компанії, виявляється, немає власних спеціалістів, здатних виконати ці роботи",- розповіло джерело "Коммерсантъ-Украина" в компанії.

ВЕТЕК досі не займалася нафтопереробкою - тому у штаті компанії і немає фахівців, які могли б підготувати підприємство до роботи, констатує директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Примітно, що ще на початку квітня у ВЕТЕК заявляли про початок пусконалагоджувальних робіт і до червня планували приступити до переробки нафти. Проте пізніше ВЕТЕК покинув її виконавчий директор Олександр Каплан, заявивши, що не знайшов спільної мови з власником компанії Сергієм Курченком.

Затримка з купівлею НПЗ може бути пов'язана з фінансовими проблемами ВЕТЕК. Джерело у Міненерго розповіло, що зараз НАК "Нафтогаз України" веде судові розгляди з компаніями, що входять до групи "Газ україна 2009" Сергія Курченка, які не повернули монополії кошти за продані у 2013 році скраплений газ і нафтопродукти. У прес-службах ВЕТЕК і НАК ці заяви не коментують.

zn
zn
Дві компанії з "Газ Україна" в назві вирішили не платити "Нафтогазу" 235 млн дол. за отриманий газ

Як розповів народний депутат від партії "Свобода" Юрій Сиротюк, він знає про ці факти і направив до Генпрокуратури депутатський запит. Депутат попросив прокуратуру перевірити інформацію про те, що затримки з купівлею Одеського НПЗ нібито пов'язані з тим, що група, по суті, втратила можливості направити на купівлю підприємства близько $ 300 млн, раніше неповернених "Нафтогазу" за придбані у нього зріджений газ і нафтопродукти. "Якщо інформація підтвердиться, це означатиме, що Сергій Курченко з самого початку намагався купити завод за гроші, неповернені державній монополії",- пояснив Сиротюк.

ВЕТЕК також звинувачують у використанні схем ухиляння від оподаткування на нафторинку. Ще в січні "свободівець" Сиротюк направив до Генпрокуратури на депутатський запит з вимогою перевірити цю інформацію. Примітно, що цей запит збігся з інформацією Міністерства доходів і зборів про те, що держбюджет вже недорахувався 1 млрд грн "бензинових" акцизів в I кв. - надходження зменшилися на 36%, притому що імпорт нафтопродуктів скоротився лише на 9,1%.

Те, що переробляти нафту на підприємстві без податкових преференцій невигідно, випливає і з самих розрахунків "Лукойлу". Так, потужність переробки нафти на Одеському НПЗ - 2 млн т на рік. За розрахунками росіян, сьогодні ціна нафти становить $ 750 за тонну, отже, загальна вартість сировини для заводу досягне $ 1,5 млрд. З перероблених 2 млн т нафти буде отримано 500 тис. т бензину, цей обсяг може бути проданий за $ 475 млн (за ціною $ 950 за тонну). Дизпалива буде отримано 600 тис. т, і продати його можна за $ 550 млн (5 за тонну). Мазуту та інших темних нафтопродуктів - 800 тис. т на суму $ 440 млн. Решту становитимуть втрати. Разом при витратах на покупку сировини в $ 1,5 млрд виручка від продажу нафтопродуктів - $ 1,46 млрд. Тобто маржинальний прибуток буде негативним, не кажучи вже про чистий прибуток. !zn

Читайте також:

"ЛУКОЙЛ" продав Одеський НПЗ власнику "Газ Україна"

Щойно куплений Курченком Одеський НПЗ можуть перепродати кіпрській Empson

Ахметов узяв під контроль скандальне "Нафтогазвидобування", що належало Шуфричу і Рудьковському

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі