Хто є лідером за перевірками бізнесу і що вони контролюють: названо два держоргани

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Хто є лідером за перевірками бізнесу і що вони контролюють: названо два держоргани © depositphotos/AndreyPopov
В українському законодавстві передбачені як планові перевірки, так і перевірки поза планом. 

Згідно з оприлюдненими планами перевірок на 2024 рік, найбільше візитів до приватних бізнесів здійснюють працівники Державної регуляторної служби та інспекції від Держпраці. Про активність ревізорів, які тією чи іншою мірою можуть вплинути на стан економіки та фінансів читайте на сайті ZN.UA в статті Тетяни Кириленко у «Контроль над бізнесом: хто в зоні ризику».

"Попереду всієї планети — Державна регуляторна служба. В її плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на цей рік передбачено понад 35 тисяч комплексних перевірок бізнесів", - зазначає авторка.

Це попри те, що згідно з урядовою постановою №303 ще певною мірою діє мораторій на проведення планових перевірок на період воєнного стану. Однак там є винятки. Зокрема, йдеться про перевірки в разі загрози, що має негативний вплив на права, життя та здоров'я людини, захист довкілля та безпеку держави.

Інспекції від Держпраці також підпадають під винятки й упродовж цього року їх налічується понад 19 тисяч. Серед дотримання всіх вимог законодавства в трудових відносинах у фокусі уваги будуть питання незадекларованої праці та виробничий травматизм.

Заради справедливості слід наголосити, що невмотивовані проблеми підприємств в умовах повномасштабної війни завдають чималої шкоди як економіці та обороноздатності країни в цілому, так і окремим громадянам. Приміром, торік із середини червня після відновлення перевірок інспектори навідалися до 668 підприємств-боржників із виплати заробітної плати і внесли 559 приписів щодо усунення виявлених порушень. У результаті було погашено заборгованість на суму понад 295 млн грн, повністю або частково розрахувалися з 16  359 працівниками. Щоправда, 109 підприємств на дату проведення перевірки вже погасили свою заборгованість.

Раніше ми писали про те, що Бюро економічної безпеки заблокувало бізнес іноземного інвестора, тепер у нього вимагають хабарі українські посадовці. Після обшуку в жовтні Бюро економічної безпеки України, яке звинуватило бізнесмена в порушенні законодавства про азартні ігри та ухиленні від сплати податків на суму 560 мільйонів євро, серія судових справ і заходів за розпорядженням агентства заморозили рахунки компанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі