КСУ підтвердив законність примусового проникнення до житла боржника - Економіка - dt.ua

КСУ підтвердив законність примусового проникнення до житла боржника

2 червня, 2011, 09:28 Роздрукувати

Конституційний суд України (КСУ) дозволив судовим виконавцям звертатися з позовом до суду для проникнення до житла боржника у рамках забезпечення позову про стягнення майна боржника.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Конституційний суд України (КСУ) дозволив судовим виконавцям звертатися з позовом до суду для проникнення до житла боржника у рамках забезпечення позову про стягнення майна боржника.


Таке рішення КСУ оприлюднив сьогодні у четвер, 2 червня.

"В аспекті конституційного звернення положення частини першої ст. 376 у взаємозв'язку зі статтями 151, 152, 153 Цивільного процесуального кодексу України необхідно розуміти так, що для виконання постанови суду про забезпечення позову, питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно і грошові кошти боржника, вирішується судом за місцем знаходження житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця", - йдеться у рішенні КСУ.

Нагадаємо, до КСУ зверталася громадянка України Ірина Синюгіна. На її думку (як суб'єкта права на конституційне звернення, - ред.), суди загальної юрисдикції по-різному застосовують ч.1 статті 376 ЦПК: в одних випадках суди задовольняють подання державного виконавця про примусове проникнення до житла при виконанні постанови про забезпечення позову, в інших - відмовляють у задоволенні такого подання, вважаючи, що в контексті цієї статті йдеться про виконання судового рішення, яким закінчується розгляд справи, а отже виконання постанови суду про забезпечення позову не може бути підставою для задоволення подання про примусове проникнення в житло.

Громадянка І.Синюгіна вважає, що внаслідок неоднозначного застосування судами ч.1 статті 376 Кодексу було порушено її право на недоторканність житла, передбачене ч.1 ст.30 Конституції України.

Нагадаємо, раніше ZN.UA писало, що новий закон «Про виконавче провадження» не дає державним виконавцям права виселяти людей на вулицю просто за фактом боргу - для таких дій необхідно мотивоване рішення суду.

За матеріалами: РБК-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >