Deutsche Bank може потягти за собою на дно євро – The Telegraph

Поділитися
Deutsche Bank може потягти за собою на дно євро – The Telegraph Deutsche Bank може потягти на дно євро. © tupungato / Depositphotos
Берлін не може зробити для себе виняток і врятувати свій банк, коли дозволив банківським системам інших країн страждати від накопичених проблем.

Слова "Німеччина" і "банківська криза" до цього часу здавалися неможливим поєднанням. Німецькі банки, як і німецька економіка, в очах усього світу були міцними і непохитними, що ніхто навіть не припускав, що у них можуть бути проблеми.

А тим часом стає все складніше ігнорувати "сповільнену аварію" за участі Deutsche Bank чи уникнути відчуття, що щось погане відбувається у фінансовій установі, яка до цього вважалася найсильнішою в Європі.

Про це на сторінках The Telegraph пише Метью Лінн, нагадуючи, що вчора ціна акцій Deutsche Bank обвалилася до найнижчого рівня за 27 років. А канцлер Німеччини Ангела Меркель у вихідні сказала, що уряд не буде рятувати банк.

Автор зауважує, що якщо німецький уряд дійсно вчинить, так як каже Меркель, тоді всі контрагенти Deutsche Bank включно з іншими європейськими банками і інститутами, з якими він працює, почнуть серйозно нервувати через зв'язки з ним.

"Як ми знаємо з кризи 2008 року, коли впевненість починає зникати, у банка починаються дуже великі неприємності. Насправді, якщо Deutsche Bank зазнає краху, все більше здається вірогідним, що він потягне Меркель з собою, а заразом і євро", - вважає автор.

Він додає, що можна, звісно, поставити під сумнів порятунок усіх банків під час світової кризи 2008 року. Вірогідно, що світ зараз почувався б краще, якби дозволив тоді кільком з них розвалитися. Однак, на думку автора, Меркель все одно грає з вогнем.

Ринки, інвестори і фінансові інститути традиційно вважають, що великі банки надто великі, щоб зазнати краху. І перейматися їхнім фінансовим становищем не варто, тому що уряди завжди прийдуть їх рятувати. Але Німеччина, схоже, вирішила стати виключенням з цього правила і вона не хоче рятувати Deutsche Bank, а можливо і іншого великого гравця – Commerzbank, який не здається здоровішим.

"Чи зможе хтось укласти угоду на кілька мільярдів з Deutsche Bank зараз і сподіватися на дивіденди наступного місяця? Ні, звісно ж. Ризик в тому, що довіра випаровуються, і коли вона зникне, банк можна вважати померлим", - йдеться в статті.

Звісно, позицію канцлера Німеччини можна зрозуміти. Меркель і її країна взяли на себе відповідальність "вартового" фінансової відповідальності в межах єврозони. Два роки тому вона дозволила Greek bank впасти на дно, щоб змусити уряд грецьких радикалів з партії Syriza бути більш дисциплінованими і розсудливими. Цього року почала розгортатися банківська криза в Італії через накопичення неплатоспроможних боржників. Німеччина наполягала на запровадженні в єврозоні правила, яке зобов'яже вкладників взяти на себе частину втрат, якщо банк в скруті.

Якби Німеччина на тлі цієї історії розвернулася і сказала, що буде рятувати власний банк, хоча дозволила іншим занепасти, це мало б лицемірний вигляд. Берлін би не зміг зберегти жорсткий підхід до проблем Риму чи Афін.

Але якщо Deutsche Bank зазнає краху і німецький уряд не прийде на порятунок, це буде серйозним ударом по найбільшій економіці Європи так само, як і по світовій фінансовій системі. Ніхто не може зараз точно сказати, якими будуть втрати в такому випадку. Але майже точно можна припустити, що слідом станеться фатальний вибух в італійській банківській системі, а французькі і іспанські банки будуть на черзі. Автор зауважує, що наслідки можуть бути навіть гіршими. Зважаючи на майже нульове економічне зростання Італії і Франції, а також на Brexit, єврозоні буде тяжко впоратися з таким великим потрясінням.

Акції Deutsche Bank втратили ще 6% від свої вартості і опустилися до 10,72 євро за одну. Це більш ніж на третину менше, ніж було в розпал світової фінансової кризи.

Раніше видання The Economist писало, що Deutsche Bank не може собі дозволити сплату великого штрафу в США. В 2015 році він втратив 7,4 мільярди доларів. Виконавчий директор Джон Крайан призупинив виплату дивідендів і сказав власникам акцій не чекати прибутків в 2016 році. Після останнього обвалу ціни акцій банку, він вийшов на торги з чвертю бухгалтерської вартості всіх своїх активів. Цього тижня Американська федеральна корпорації страхування депозитів опублікувала дані, які свідчать, що з 10 великих банків у скруті над Deutsche Bank нависла найбільша загроза.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі