Крісло. Потрібні неабиякі зусилля, щоб зламати cистему вседозволеності та цинізму, що за інерцією панує в регіонах, вдихнути в людей віру в справедливість, подолати страх...

Поділитися
У ситуації навколо ВАТ «Шліфверст» — м. Лубни Полтавської області — наче у краплині води віддзеркалюється намагання червоного директорату зберегти свої порядки та за будь-яку ціну — власність...

У ситуації навколо ВАТ «Шліфверст» — м. Лубни Полтавської області — наче у краплині води віддзеркалюється намагання червоного директорату зберегти свої порядки та за будь-яку ціну — власність. Навіть коли це завдає збитків підприємству та трудовому колективу. Тобто голова правління ВАТ «Шліфверст» І.Снісаренко переймається не реальними проблемами виробництва, не залученням на підприємство ефективного власника, додаткових обігових коштів (через прозорий і відкритий продаж акцій за ринковими цінами), а боротьбою за крісло керівника методами, несумісними із законодавством України.

Про переобрання ще на один термін і закріплення своєї влади на підприємстві пан Снісаренко подбав заздалегідь. Постарався перебрати на себе якомога більше повноважень загальних зборів акціонерів. У короткий термін йому вдалося спочатку нейтралізувати, а далі повністю припинити роботу спостережної ради та ревізійної комісії підприємства, звільнити з посади голову спостережної ради (Ігоря Материнка. — Ред.) та інших працівників заводу, невдоволених його діями.

Метою таких дій голови правління ВАТ «Шліфверст» є заволодіння контрольним пакетом акцій та встановлення повного контролю над підприємством. А почав він зі скуповування за безцінь акцій у працівників товариства. Наступним етапом стало рішення правління, прийняте у січні 2005 р. із порушенням статуту та чинного законодавства, про продаж 15% акцій (на суму 479 362 грн.) за ціною 1,20 грн./шт. Причому сам же голова та «його люди», очевидно, і стали власниками цього пакета. Заяви інших акціонерів на придбання акцій за ціною 1,25 грн. або навіть 2,00 грн. не приймалися, що стало не тільки порушенням принципів прозорості та конкурсного відбору, але й призвело до неотримання підприємством прибутку на суму майже півмільйона гривень.

Зазначений 15-відсотковий пакет може забезпечити І.Снісаренку більш як 50% голосів на загальних зборах акціонерів ВАТ «Шліфверст». А коли ще вдасться використати резерв «мертвих душ», який оцінно становить близько 4—5%, то на загальних зборах можна буде набрати понад 60% голосів. Це дасть можливість приймати потрібні голові рішення. Не дивно, що 15-відсотковий пакет був викуплений в «рекордний» час — за 35 хвилин — п’ятьма акціонерами заводу, наближеними до пана Снісаренка, заробітна плата яких, між іншим, становить від 500 до 1000 грн. на місяць. Поставили «рекорд» уже вранці наступного дня після прийняття рішення правлінням, яке збиралося ввечері 13.01.2005 р.

Подбала «команда» голови й про свою оборону на випадок претензій із боку інших акціонерів, заздалегідь підготувавши для себе вигідні рішення судів (Луганськ, Львів) шляхом подання позовних заяв проти себе ж любимих. Зазначені рішення чомусь приховуються і використовуються лише в судових процесах на захист позицій І.Снісаренка. Інші ж акціонери, дізнавшись про такі рішення судів, наразі вже не мають можливості оскаржити їх у визначені законом терміни.

Видається дивним і той факт, що новим акціонерам, які придбали акції ВАТ «Шліфверст» у відповідності з чинним законодавством та які є непідконтрольними Снісаренку, чиняться всілякі перешкоди, в тому числі і реєстратором підприємства — ТОВ «Полтавська консалтингова група». Так, для реєстрації прав власності одного з нових акціонерів знадобилося понад два місяці, а також рішення суду. Крім того, і І.Снісаренко, і ТОВ «Полтавська консалтингова група» перешкоджають виконанню ухвал господарського суду та постанов виконавчої служби щодо підтвердження фактів правопорушень з їх боку та припинення неправомірних дій по відношенню до інших акціонерів. На сьогодні місцевими судами визнано неправомірною бездіяльність ТОВ «Полтавська консалтингова група» щодо внесення змін до системи реєстру власників цінних паперів ВАТ «Шліфверст».

Щоб з’ясувати фінансове становище ВАТ «Шліфверст», акціонери, які володіють 35% акцій, ініціювали проведення аудиторської перевірки. Та їхня ініціатива не дала результату: голова правління формально дозволив проведення перевірки, але аудитора не допустили на підприємство. Згодом пан Снісаренко запропонував акціонерам ознайомитися з аудиторським висновком фірми, яка виконувала роботу на його замовлення.

На підставі заяв акціонерів ВАТ «Шліфверст», права яких були порушені, Лубенська міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу. А Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосувала санкцію у вигляді попередження до ТОВ «Полтавська консалтингова група» за правопорушення на ринку цінних паперів.

Отже, деякі акціонери подолали страх і почали відстоювати свої законні інтереси в судовому порядку. Вони стали на заваді діям голови правління акціонерного товариства, який фальсифікаціями, погрозами, тиском, обмеженням доступу до інформації намагається заволодіти підприємством. Регіони розпрямляють спину…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі