КРІСЛО-2. Поки прокуратура зволікає з судовим слідством, зловживання у ВАТ «Шліфверст» тривають

Поділитися
У попередній статті «Крісло» («ДТ» №24 від 25.06.2005 р.) розповідалося про противоправні дії голови правління ВАТ «Шліфверст» (м...

У попередній статті «Крісло» («ДТ» №24 від 25.06.2005 р.) розповідалося про противоправні дії голови правління ВАТ «Шліфверст» (м. Лубни) І.Снісаренка, який протягом 2003—2004 рр. незаконно заволодів контрольним пакетом акцій підприємства методами, несумісними з положеннями законодавства України.

Зокрема повідомлялося, що І.Снісаренко, порушивши ст. 41 Закону України «Про господарські товариства», незаконно перебрав на себе повноваження загальних зборів акціонерів товариства і без їх відома витратив на скуповування акцій у своїх інтересах близько 500 тисяч гривень, чим завдав підприємству серйозних збитків. Підкреслювалося, що на випадок можливих претензій з боку акціонерів І.Снісаренко заздалегідь через свої зв’язки у державних та інших установах підготував вигідні рішення судів у деяких областях України шляхом подання проти себе скарг близьких до себе працівників підприємств. Ці рішення інші акціонери не мали можливості оскаржити у визначений законом термін, що дало змогу І.Снісаренку оперувати ними надалі в судах, інших державних органах у своїх інтересах та з метою дезінформування працівників підприємства. Також повідомлялося, що на підставі заяв окремих акціонерів ВАТ, права яких були знехтувані, Лубенська міжрайонна прокуратура у березні 2005 р. порушила кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 365 ч. 3 Кримінального кодексу України, за фактом незаконної реалізації акцій власної емісії ВАТ «Шліфверст».

На цей час стало відомо, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановила та підтвердила незаконність дій І.Снісаренка під час скуповування та продажу 15% акцій. За заявами акціонерів-пенсіонерів, права яких були порушені, органи прокуратури на підставі нових обставин направили протести, а суди скасували свої попередні рішення як неправомірні.

У ході досудового слідства Лубенською міжрайонною прокуратурою були проведені певні слідчі дії, зокрема допити свідків і обшук, у результаті яких зазначені факти неправомірної діяльності І.Снісаренка документально підтверджено. Було встановлено коло осіб, які за рахунок коштів підприємства незаконно присвоїли акції ВАТ «Шліфверст», а також брали участь у судових справах в інтересах Снісаренка І. Так, наприклад, юрист заводу Ю.Салова, вона ж акціонер, подає позовну заяву проти гіпотетичного акціонера Грибанової (насправді не є акціонером) та ВАТ «Шліфверст» про визнання рішення правління ВАТ «Шліфверст» про продаж 15-процентного пакету акцій недійсним, суд приймає рішення про відмову у задоволенні позову та підтверджує правомірність дій правління. У свою чергу, працівник заводу В.Виповський просить інший суд підтвердити законність рішення правління про продаж цих акцій, і суд задовольняє його прохання. Оскаржити такі рішення судів, прийняті в інших областях, що приховувались, інші акціонери не мали можливості: про судові засідання ніхто не знав, та й час минув. Потім ці рішення юрист Салова використовує в подальших судових процесах для захисту позиції Снісаренка. У зв’язку з цим Лубенська міжрайонна прокуратура призначила документальну ревізію підприємства, проведення якої було доручено відділенню КРУ м.Лубни з однією метою — внести ясність у кримінальній справі. З огляду на це, як зазначали окремі співробітники полтавської прокуратури, вона мала судову перспективу.

Проте у червні й липні цього року кримінальна справа під різними приводами витребувалася прокуратурою Полтавської області з метою — спочатку скасувати постанову про відкриття кримінальної справи, а потім закрити її як таку, що порушена без законних підстав. На думку юристів, усе це робилося з грубим порушенням норм КПК України, аби тільки не допустити отримання державною установою правдивої інформації про протиправні дії та зловживання І.Снісаренка своїм службовим становищем.

У зв’язку з цим Жовтневий районний суд м. Полтави двічі скасовував постанови обласної прокуратури, а справу направляв для проведення подальшого досудового слідства у міжрайонну Лубенську прокуратуру. І справді, заступнику полтавського прокурора А.Мельнику та заступнику начальника відділу прокуратури Полтавської області М.Верблюду, які виносили зазначені постанови, є над чим замислитися, бо КРУ своєю перевіркою підтвердило раніше повідомлені акціонерами факти зловживання І.Снісаренком своїм службовим становищем. Крім того, у серпні цього року Лубенський міськрайонний суд прийняв постанову щодо правомірності порушення кримінальної справи. Тому дії обласної прокуратури свідчать про умисне та свідоме затягування розслідування у цій кримінальній справі.

Слід зазначити, що І.Снісаренко, користуючись підтримкою державних органів, керівництва Полтавської обласної прокуратури, поводить себе як людина, якій все дозволено: не виконувати рішення судів та державної виконавчої служби, перешкоджати перевірці ревізорів КРУ та намагатися тиснути на них, не допускати до перевірки підприємства незалежних аудиторів, а також залучати посадових осіб Полтавщини до своєї підтримки. Для відволікання уваги від реальних подій на підприємстві І.Снісаренко звертається зі скаргами до різних установ, зокрема до Верховної Ради України, прокуратури Полтавської області (заступника прокурора Мельника) та інших інстанцій. Зазначені скарги містять неправдиву та надуману інформацію (досудове розслідування це підтвердило) стосовно акціонерів, які нібито поставили за мету заволодіти заводом та довести його до «повного знищення». Такі наклепи істотно впливають на імідж та ділову репутацію акціонерів.

Поки органи прокуратури зволікають із досудовим слідством, І.Снісаренко продовжує зловживати службовим становищем. Він безпідставно звільняє з роботи акціонерів, котрі дають свідчення про його протиправну діяльність. Так, спочатку звільнив голову спостережної ради І.Материнка, а в середині серпня мене, заступника голови правління і головного інженера підприємства. Крім того, І.Снісаренко звертався до трудового колективу заводу з ініціативою створення «робітничих дружин» з метою протидії начебто збройному нападу на підприємство. Усі ці дії спотворюють реальну картину, викликають соціальну напруженість та невдоволення працівників, що може призвести до негативних наслідків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі