Кредиторська заборгованість українських генкомпаній досягла 11 млрд грн, - НАК «ЕКУ» - Економіка - dt.ua

Кредиторська заборгованість українських генкомпаній досягла 11 млрд грн, - НАК «ЕКУ»

9 листопада, 2011, 08:44 Роздрукувати

Станом на 1 жовтня 2011 року кредиторська заборгованість українських енергогенеруючих компаній (з урахуванням «Київенерго») досягла 10,9 млрд грн. Про це повідомив президент НАК «Енергетична компанія України» Петро Омеляновський під час телемосту Київ-Франкфурт-Нью-Йорк, за яким через інтернет спостерігали 1700 людей із різних країн світу.

"Це ті кошти, які інвесторові або покупцю доведеться повертати", - зауважив він.

Зокрема, кредиторська заборгованість «Західенерго» становить 2,048 млрд грн, «Донбасенерго» - 2,021 млрд грн, «Центренерго» - 1,647 млрд грн, «Дніпроенерго» - 0,813 млрд грн.

Кредиторська заборгованість «Київенерго» становить 2,609 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, згідно з умовами приватизації «Західенерго» і «Київенерго», інвестор повинен погасити заборгованість компаній перед держбюджетом, Пенсійним фондом та фондами соціального страхування, а також перед ДП «Енергоринок» у випадку з «Київенерго».

Як зазначив П.Омельяновський, залучення інвестора необхідне для розвитку теплової енергетики. «Значну частину блоків на українських ТЕС було побудовано у 60-80-х рр. минулого сторіччя. Термін експлуатації близько 38% блоків перевищує 40 років, 68 енергоблоків вже відпрацювали нормативний ресурс, заводські ремонти не здійснювалися, що підвищує ризик виходу обладнання з ладу і можна очікувати дефіциту потужностей в 2017-20 рр.», - зазначив він.

Більше того, у 2015-20 рр. лише модернізації буде недостатньо, необхідно вводити нові блоки, щоб не було дефіциту потужностей у 2030 р., відзначив президент НАК.

Для першочергового поновлення 14 ГВт потужностей ТЕС з установкою пилогазоочисного устаткування - 96 млрд грн ( млрд). Для забезпечення додаткового будівництва нових енергоблоків (потужністю 6,9 ГВт при базовому сценарії і 11 ГВт при максимальному сценарії зростання попиту) - 156 млрд грн (,5 млрд), включаючи 43 млрд грн (,4 млрд) на встановлення пилогазоочисного обладнання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >