Кредитори "Укрексімбанку" можуть підтримати в понеділок розстрочку його бондів - Bloomberg

Поділитися
Успішне розстрочення погашення єврооблігацій - перший крок на шляху реалізації масштабного плану з реструктуризації 29 випусків облігацій України і держкомпаній.

Тримачі єврооблігацій "Укрексімбанку" на $ 750 млн, як очікується, в понеділок з другої спроби можуть підтримати пропозицію продовжити термін обігу цих паперів на 3 місяці.

Успішне розстрочення погашення цих паперів - перший крок на шляху реалізації масштабного плану з реструктуризації 29 випусків облігацій України і держкомпаній.

Група фондів, включаючи VR Global Partners і Oaktree Capital Management, які володіють 27% паперів "Укрексімбанку", висловили готовність підтримати пропозицію банку про перепрофілювання його боргу, пише агентство Bloomberg. Це змогло дати поштовх зростанню цін облігацій на 20 центів за тиждень - з 48 до більш ніж 70 центів за долар.

Щоб оформити згоду власників облігацій, "Укрексімбанку"необхідна на цей раз участь 1/3 кредиторів, з яких 75% повинні проголосувати "за".

На відміну від інших держпаперів, за облігаціями банку не планується списання основної суми боргу.

Перед повторним зборами кредиторів (попередні були зірвані через відсутність кворуму) банк направив власникам паперів також поліпшену і конкретизовану пропозицію за загальними умовами реструктуризації, які повинні бути затверджені на наступному етапі.

Банк пропонує власникам єврооблігацій на $ 750 млн з погашенням 27 квітня 2015 року продовжити кінцевий термін їх погашення на сім років і підвищити ставку купона. Як говориться в повідомленні банку, він пропонує виплатити 50% основної суми 27 квітня 2019 року, а решту 50% - шістьма рівними піврічними траншами. Одночасно планується підвищити ставку купона з нинішніх 8,375% річних до 9,625% річних.

В кінці березня цього року банк запропонував інвесторам в якості першого кроку розглянути можливість відстрочки погашення євробондів на три місяці. Крім того, банк просив власників не застосовувати визначення "потенційний дефолт" або "дефолт", які могли або можуть виникнути цінних паперів у зв'язку з нездатністю банку здійснювати за ним розрахунок у встановлену дату з-за затримки реєстрації Нацбанком України додаткової угоди за зобов'язаннями. Банк також попросив відмовитися від застосування будь-яких прав, які можуть виникнути в результаті настання випадків "потенційного дефолту" або "дефолту", за умови, що дата розрахунку за цінними паперами буде 27 липня 2015 року або раніше, інакше власники цінних паперів матимуть право реалізувати свої права.

В обігу перебувають єврооблігації Укрексімбанку з погашенням у 2016 році на $ 125 млн з погашенням в 2018 році на $ 600 млн.

Україні треба заощадити в поточному році $ 5,2 млрд за рахунок реструктуризації держборгу (суверенних і гарантованих державою облігацій). Згідно з документом, левову частку у загальному обсязі (майже 56%) складають викуплені Росією єврооблігації на $ 3 млрд, з терміном обігу до грудня 2015 року. За ними слідують євробонди Укрексімбанку на $ 750 млн з погашенням в кінці поточного місяця, суверенні євробонди на 600 млн євро з погашенням у жовтні-на $ 500 млн з погашенням у вересні, а також єврооблігації на $ 250 млн дол з погашенням у листопаді і кредити держкомпаній на загальну суму $ 225,543 млн. Таким чином загальна сума очікуваної економії становить майже $ 5,37 млрд, при тому що в програмі EFF Міжнародного валютного фонду закладена цифра $ 5,2 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі