КОНЬЯК ЗНОВУ НА ПІДНЕСЕННІ ГОТОВИЙ ІМПОРТ НЕ ВПУСКАЮТЬ, ПІЛЬГИ НА ЗАВЕЗЕННЯ СИРОВИНИ НАДАЛИ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМ СПИСКОМ

Поділитися
Аналітики впевнені, що 2004 року тенденція зростання випуску виноградного алкогольного напою збере...

Аналітики впевнені, що 2004 року тенденція зростання випуску виноградного алкогольного напою збережеться і посилиться, зокрема й завдяки пільговому імпорту коньячних спиртів у другому півріччі 2003-го, а також обмеженню доступу на внутрішній ринок імпортної, насамперед молдавської продукції.

Довгоочікувана квота

Робота із забезпечення сировиною коньячних заводів, розпочата парламентом у червні, нарешті завершилася. Буквально днями Кабінет міністрів, відповідно до рішення Верховної Ради від 19 червня, надав 12 вітчизняним підприємствам право пільгового імпорту коньячних спиртів на період до 1 січня 2004 року, розподіливши між ними квоту в обсязі 2500 тис. дал. Тепер виробники замість діючої ставки ввізного мита 7,5 євро за літр 100-відсоткового спирту сплачуватимуть, імпортуючи сировину, лише 0,01% його митної вартості. Одночасно Кабмін доручив Міністерству економіки забезпечити видачу ліцензій на імпорт спирту коньячного в рамках установлених квот. Квоту розподіляла відповідна комісія на підставі отриманих від заводів заявок. Обов’язковою умовою для подачі заявки була наявність у підприємства ліцензії на право випуску коньяку й алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Довідка «ДТ»

Найбільшими вітчизняними виробниками коньяку є Одеський коньячний завод, компанія «Таврія» (Херсонська область), Ужгородський коньячний завод (Закарпатська область) та «Коктебель» (Крим).

Коньячна галузь стабільно нарощує обсяги виробництва, починаючи з 1999 року, коли їй надали можливість імпортувати коньячні спирти на пільгових умовах.

Усього в січні—липні поточного року виробництво коньяку становило 871 тис. дал, що на 13,1%, або на 101 тис. дал більше, ніж у січні—червні минулого року.

2002 року виробництво коньяку збільшилося на 3,7%, або на 52 тис. дал (до 1458 тис. дал). Виняток: 2001 року випуск становив 1406 тис. дал, що на 6%, або на 90 тис. дал менше, ніж 2000-го.

Встигнути б завезти протягом шести місяців

Фахівці впевнені, що зволікати із завезенням сировини коньячники не стануть, адже до кінця року — термін дії пільг — не так багато залишилося. Хоча контракти або, як мінімум, попередні домовленості з продавцями спирту вже укладено, але треба ще вирішити питання транспортування, розмитнення тощо.

Водночас аналітики впевнені, що ввезення сировини практично за нульовим митом не викличе зниження цін на коньяк у роздрібній торгівлі. Швидше за все, ціни збережуться на попередньому рівні. Хоча допускаються деякі нюанси, але вже у зв’язку з запровадженням мінімальних цін на алкоголь. Зміни обумовлені введенням нових ставок акцизного збору на алкоголь. За розрахунками фахівців Державного департаменту продовольства, пляшка голки ємністю 0,5 л і міцністю 40 градусів у роздрібній торговельній мережі має продаватися за ціною не нижче 6,24 гривні.

Довідка «ДТ»

Офіційний Київ своїм рішенням від 27 серпня встановив мінімальну роздрібну ціну на коньяк на рівні 30 грн./л, а оптову — 21,32 грн./л 100-відсоткового спирту, виділивши цю групу алкоголю з-поміж інших напоїв, отриманих у результаті перегонки винограду. Водночас Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкогольні напої в роздрібній торговій мережі на 14%, або на 3,88 грн./л (до 31,22 грн./л 100-відсоткового спирту), порівняно з раніше встановленими в червні 2001 року. Зокрема до їх числа потрапили: віскі, ром, горілка (тафія), джин, горілка, лікери, солодкі наливки, спиртні напої, отримані в результаті перегонки винограду. Кабмін також підвищив на 4,7%, або на 1,17 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту, оптово-відпускні ціни на алкогольні напої.

Бій молдавським коньякам

Однак повернімося до коньяку. Зараз, за даними Державного комітету статистики, середня роздрібна ціна коньяку — 17,98 грн. за півлітрову пляшку. Причому аналітики відзначають стійку тенденцію подорожчання коньячної продукції протягом останніх двох років і прогнозують збереження цієї тенденції на перспективу.

Водночас маркетологи не виключають, що в майбутньому розмаїття міцних напоїв на внутрішньому ринку може бути обмежене у зв’язку з наміром українських виробників ініціювати антидемпінгове розслідування проти імпорту коньяків та вин із Молдови.

Ще навесні підприємства з випуску вина, шампанських вин і коньяків почали готувати необхідні документи для передачі в Міністерство економіки й Антимонопольний комітет, аби ініціювати антидемпінгове розслідування.

Ідея виникла після проведеного аналізу ринку алкоголю, зокрема сегмента вина і коньяків. Отже, основний аргумент проти Молдови — істотна питома вага її продукції в загальному імпорті алкоголю протягом останніх двох–трьох років.

За інформацією організатора антидемпінгової акції — асоціації СОВАТ, яка об’єднує виробників алкоголю, з Молдови завозиться 95,5% загального імпорту шампанського, 71% вина, 68% коньяку. Причому українські виробники переконані, що продукція імпортується з використанням режиму вільної торгівлі (за відповідною угодою між Україною та Молдовою, режим вільної торгівлі передбачає звільнення від сплати ввізних мит). І що, в остаточному підсумку, імпортери продукції з Молдови демпінгують.

За даними асоціації СОВАТ, середня ціна пляшки молдавського вина — 0,96 дол. (на кордоні Молдови й України), українського — 1,06 дол.; відповідно коньяку молдавського — 1,46 дол., українського — 2,05 дол.

Отже, мета, яку ставлять перед собою вітчизняні підприємства, очевидна й закономірна — розширити власну присутність на українському ринку алкоголю, що швидко зростає. А для досягнення такої шляхетної мети всі засоби годяться, особливо коли заручитися підтримкою влади. Поки що в них непогано виходить...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі