Конкурс з продажу Одеського припортового. Дубль два - Економіка - dt.ua

Конкурс з продажу Одеського припортового. Дубль два

22 лютого, 2008, 15:01 Роздрукувати Випуск №7, 22 лютого-29 лютого

Україна оголосила відкритий конкурс з елементами аукціону з продажу пакета акцій ВАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) у розмірі 99,52% акцій з початковою ціною 3 млрд...

Україна оголосила відкритий конкурс з елементами аукціону з продажу пакета акцій ВАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) у розмірі 99,52% акцій з початковою ціною 3 млрд. грн. Офіційне оголошення про конкурс опубліковане в газеті «Відомості приватизації» 20 лютого.

Конкурс відбудеться через 75 днів після дати оголошення. Крок збільшення ціни встановлено в розмірі 30 млн. грн.

Відповідно до публікації, брати участь у конкурсі можуть компанії, які три останні роки здійснюють прибуткову діяльність, не зареєстровані в офшорній зоні й надають інформацію про пов’язаних із ними осіб.

Порівняно з умовами конкурсу, оголошеного в серпні 2007 року, який так і не відбувся, в новому конкурсі закріплено норму про безперешкодний доступ експортерів аміаку до комплексу перевалки в межах установлених Мінпромполітики квот і встановлення єдиних тарифів на перевалку за погодженням з Мінекономіки й Мінпромполітики.

Терміни зобов’язань про підтримку покупцем чисельності персоналу і його пільг скорочені до десяти років, тоді як раніше це зобов’язання пропонувалося зробити безстроковим. Зате в нових умовах конкурсу міститься вимога про підвищення за три роки середньої по підприємству зар­плати до рівня середньої зарплати на аналогічних підприємствах Європейського Союзу.

В умови конкурсу вписана спірна, на думку першого заступника глави секретаріату президента Олександра Шлапака, норма про право Фонду держмайна припинити зобов’язання за договором купівлі-продажу з переможцем конкурсу в разі неналежного виконання ним зобов’язань відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України.

Покупець зобов’язаний буде перерахувати в держбюджет дивіденди в розмірі 100% чистого прибутку за той період 2008 року, коли ОПЗ залишатиметься в держвласності.

З огляду на добрі результати роботи підприємства 2007 року, збільшено вимоги до зростання виторгу від реалізації: за перший рік після продажу він має становити мінімум 2,34 млрд. грн., за другий — 2,51 млрд., за третій — 2,68 млрд., за четвертий — 2,85 млрд., за п’ятий — 3,02 млрд. грн. Підвищено також вимоги щодо внесення за п’ять років інвестицій — із 1,2 до 1,292 млрд. грн.

На думку аналітиків фондового ринку, ціна продажу пакета акцій може становити до 1 млрд. дол.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво