КОМПАНІЇ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

17 жовтня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №40, 17 жовтня-24 жовтня

Підприємці протестують проти підвищення ставок фіксованого і єдиного податків У Вінниці протестували проти підвищення з наступного року ставок фіксованого (з 20—100 грн...

Підприємці протестують проти підвищення ставок фіксованого
і єдиного податків

У Вінниці протестували проти підвищення з наступного року ставок фіксованого (з 20—100 грн. до 100—300 грн.) і єдиного податків (з 20—200 грн. до 200—600 грн.) для суб’єктів підприємницької діяльності. Представники малого бізнесу вважають, що закон знищить спрощену систему оподаткування і позбавить їх засобів до існування. Олександр Домбровський, міський голова Вінниці, підтримав мітингуючих, заявивши, що має намір домагатися, аби підвищення ставок податків склало максимум 25% від запропонованого в проекті держбюджету на 2004 рік.

Банки ліквідують...

На 1 вересня в країні діє 154 банки, хоч нещодавно їх кількість наближалася до двох сотень. Інші або ліквідовані, або готуються до цього. Так, за даними НБУ, на початок жовтня в стадії ліквідації перебувають 19 комерційних банків. З них 11 ліквідуються за рішенням НБУ, вісім — за рішеннями господарських судів. У Києві це «Україна», «Відродження», Мета-банк, Даміана-банк, Укрхарчопромбанк, «Денді», Градобанк, «Інко», ОЛБанк, Укрспецімпексбанк.

Зареєстровано ж від початку поточного року тільки два банки — ТОВ «Універсальний комерційний банк «Лідер», ТОВ «КБ «СоцКомБанк».

«Азартний» бізнес упорядкують

Кабмін схвалив законопроект про лотереї та інші азартні ігри. Очікують, що документ дозволить упорядкувати цю сферу бізнесу, а також збільшити надходження коштів у дохідну частину держбюджету. Підприємницькі структури, зайняті у цій сфері діяльності, зможуть безперешкодно працювати тільки до завершення терміну дії відповідної ліцензії. Надалі право займатися цим видом діяльності доведеться завойовувати в конкурсах.

Інвестування за... атласом

Коли йдеться про атлас або іншу картографічну продукцію для автомобілістів, туристів, школярів, питань, як правило, не виникає. Усе тут звично і гранично зрозуміло. У цьому ж випадку все трохи інакше, тому що ДНВП «Картографія» спільно з Інститутом географії НАНУ презентували атлас-довідник для інвесторів і бізнесменів «Україна. Промисловість та інвестиційна діяльність». Цей атлас, складений українською й англійською мовами, на минулому тижні представляв Україну на 55-му Міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні. Адже це перше вітчизняне картографічне видання, в якому показані: 1) економічна інфраструктура України; 2) динаміка розвитку промисловості; 3) територіальні особливості інвестиційного ринку.

На думку спеціалістів, атлас дає змогу аналізувати інвестиційний потенціал як регіонів, так і окремих міст України. Він дозволяє оцінювати привабливість територій у розрізі різних секторів промисловості, логістики, фінансової інфраструктури, тож може бути корисним інструментом для планування бізнесу.

UMC йде під землю

Компанія UMC підписала договір із ТОВ «Проксімус» про оренду підсистеми базових станцій GSM 1800, розміщеної в підземній частині Київського метрополітену. Введення мережі в експлуатацію заплановано на другий квартал 2004 року. На той час мобільним зв’язком будуть охоплені не тільки станції, а й тунелі підземки.

Податківці відмовляються
від перевірок

ДПАУ прийняла рішення працювати ефективніше. Для цього 2004 року вона планує (згідно з новим планом національних перевірок) зменшити частку підприємців, яких перевірятимуть, із 50 до 10% від їх загальної кількості.

У зв’язку з цим надії покладаються на розробку переліку найістотніших ризиків несплати податків на підприємствах, відповідно до якого і буде сформовано список для перевірки.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво