КОМПАНІЇ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

24 жовтня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №41, 24 жовтня-31 жовтня

Тепер ставка депозиту за вирахуванням аж 13%? Асоціація українських банків звернулася до профільно...

Тепер ставка депозиту за вирахуванням
аж 13%?

Асоціація українських банків звернулася до профільного комітету Верховної Ради з вимогою не допустити оподаткування доходів від вкладів фізичних осіб, починаючи з 1 січня наступного року, причому на загальних підставах (тобто за ставкою 13%). Хоча відомо, що Закон «Про податок на доходи фізичних осіб» передбачає введення оподаткування відсотків на банківський депозит лише з 2005 року і за ставкою 5%. Проблема полягає в тому, що неоднозначність трактування норм цього закону фактично надає податківцям таку можливість. Якщо фіскальним органам вдасться скористатися законодавчою лазівкою, банки втратять значну частину своєї клієнтури, а економіка втратить дешеві кредитні ресурси.

Брокбізнесбанк — реєстратор

Банк почав надавати послуги з реєстрації іменних цінних паперів. Для цього було спеціально розроблено пакети «Стандарт», «Престиж» та «Еліт» із різною абонплатою і, відповідно, спектром послуг. Серед останніх: ведення системи реєстру власників цінних паперів, організація і забезпечення зборів акціонерів, облік доходів з цінних паперів, виплата доходів з акцій, формування звітів і довідок щодо стану емітента.

Критерії сумнівності самі виявилися сумнівними

Кабінет міністрів скасував свою постанову від 29 травня 2002 р. №700 «Про визначення критеріїв віднесення фінансових операцій до сумнівних і незвичних». Таким чином, було виконано рішення Печерського районного суду м. Києва від 23 вересня 2002 р., яке визнало, що цей документ не відповідає вимогам чинного законодавства, і зобов’язало Кабмін його скасувати.

Ліцензії на відкритий конкурс

Бюджетний комітет ВР ініціював запровадження продажів ліцензій на використання надр і покладів корисних копалин на відкритому аукціоні. За словами Петра Порошенка, комітет прибрав із проекту держбюджету-2004 наявний механізм видачі ліцензій і запропонував їх продаж на відкритому аукціоні. Слід зауважити, що нині від реалізації ліцензії держава отримує від 1,5 до 3 тис. грн. Тоді як використання надр приносить покупцям ліцензій доход від 100 тис. до 1 млн. дол. щомісяця.

Мобільних операторів позбавлять
«прямих номерів»

Практику видання «прямих номерів» (без зазначення коду оператора) має намір припинити Державний комітет зв’язку й інформатизації. Про це заявив заступник голови комітету Олег Проживальський. У Держкомзв’язку вважають: можливість набору номера без зазначення коду має використовуватися лише для дзвінків на міські телефони в межах міста, у якому перебуває той, хто телефонує.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво