КОМПАНІЇ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

19 грудня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №49, 19 грудня-26 грудня

«Пенсійний переділ перетворився на свавілля» Зі схожими гаслами профспілки підприємців вивели на вулиці Харкова представників малого бізнесу...

«Пенсійний переділ перетворився на свавілля»

Зі схожими гаслами профспілки підприємців вивели на вулиці Харкова представників малого бізнесу. За даними організаторів, акцію протесту підтримало близько 30 тис. чоловік. Харків’яни проти додаткових відрахувань у Пенсійний фонд для приватних підприємців, що запроваджуються з 1 січня наступного року в зв’язку із набуттям чинності новим законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Зокрема вони проти намірів уряду встановити страховий внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють за фіксованим, або єдиним податком, і членів їхніх сімей, що беруть участь у підприємницькій діяльності, у сумі 70 грн. на місяць.

Учасники акції ухвалили проект резолюції, у якому йдеться, що в результаті запровадження пенсійного збору з підприємців у сумі 70 грн. фінансове навантаження по різних платежах та зборах для суб’єктів малого бізнесу зросте майже вдвічі. У зв’язку з цим вони вимагають, щоб органи виконавчої влади і місцевого самоврядування звернулися з пропозиціями до Президента, Верховної Раді, Кабінету міністрів і народних депутатів, які представляють Харківську область, аби не допустити введення в дію згубних норм закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

ЄБРР пропонує гроші на іпотеку

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку готова розглянути проект надання Україні позики на 30 млн. дол. для розвитку іпотечного фінансування. Очікується, що ЄБРР відкриє кредитні лінії українським банкам—учасникам проекту. Довгострокові позички видаватимуться фізичним особам на купівлю, будівництво або ремонт житла. Першими учасниками проекту стануть «Аваль» та Укрсоцбанк, а вже в ході реалізації до нього зможуть приєднатися інші банки як із вітчизняним, так і з іноземним капіталом.

Обмінники залишаться
без касових апаратів

Своєю постановою від 10 грудня Кабінет міністрів відклав до 1 березня 2004 року виконання вимоги до суб’єктів підприємницької діяльності щодо встановлення в пунктах обміну валют, які їм належать, касових апаратів. Крім того, уряд переніс на 1 липня 2004 року кінцевий термін встановлення касових апаратів у місцях використання гральних автоматів. Продовжено також кінцевий термін встановлення (до 1 січня 2004 року) касових апаратів у місцях продажу жетонів для проходу в метрополітені.

Перший з’їзд ІТ-директорів України

Відразу скажемо: заснування нової партії не очікується, гасло «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!» делегатам теж не знадобиться. Зате організація співтовариства директорів з інформаційних систем буде одним із найважливіших питань на пленарних засіданнях незвичайного з’їзду, який відбудеться в лютому 2004 року в рамках одинадцятої міжнародної виставки корпоративних інформаційних систем EnterEX 2004. Організатором заходу виступила компанія «Євроіндекс».

Фактично йдеться про об’єднання менеджерів, які відповідають на підприємствах за підтримку бізнес-процесів з допомогою інформаційних технологій. ІТ-менеджер — це представник нового класу керівників — Chief information officer (CIO), директор з інформаційних систем, ІТ-директор. Таких фахівців вітчизняні вузи не готують. Як правило, вони виростають із системних адміністраторів, котрі тямлять на менеджменті, або з працівників фінансових служб, котрі знаються на інформаційних системах. І впроваджують автоматизовані системи управління підприємством. Передбачається, що на з’їзді виступлять ІТ-директори, які мають великий досвід управління ІТ-підрозділами у своїх компаніях.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво