КОМПАНІІ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІІ ТА РИНКИ

9 серпня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 9 серпня-16 серпня

Банкіри знову в ролі інформаторів Цього разу Нацбанк зобов’язав комерційні банки надавати йому інформацію про виявлені в стінах банків злочини (за період із 2001-го по першу половину 2002 року)...

Банкіри знову в ролі інформаторів

Цього разу Нацбанк зобов’язав комерційні банки надавати йому інформацію про виявлені в стінах банків злочини (за період із 2001-го по першу половину 2002 року). Відповідно до телеграми, банки мають інформувати Нацбанк про кількість злочинів, скоєних їхніми працівниками під час виконання службових обов’язків, і називати суми збитків, завданих нечистими на руку банківськими працівниками. Таку інформацію вони зобов’язані надати до 20 серпня генеральному департаменту банківського нагляду НБУ.

«Аваль» поглине «Еталон»

Збори акціонерів банку «Аваль» ухвалили рішення приєднати до себе банк «Еталон». У результаті акціонери банку «Еталон» стануть акціонерами банку «Аваль», а їхні акції обміняють на акції додаткового випуску «Авалю» на суму 21 млн. грн. Як наслідок — статутний фонд банку «Аваль» збільшиться на цю саму суму і досягне 341,5 млн. грн. Цікаво, що сам «Еталон» створено у квітні 1995 року як закрите акціонерне товариство на базі другої київської філії банку «Aваль».

Торгову війну припинено — ввізні мита переглянуть

Між міністром економіки України Олександром Шлапаком і міністром економічного розвитку й торгівлі Росії Германом Грефом досягнуто домовленості про перегляд нещодавно запроваджених імпортних мит на російські автомобілі (31,7%) і український металопрокат (31,8%). На думку російського міністра, товарообіг між двома країнами нині й так має негативну динаміку. Сторони домовилися протягом 7—10 днів провести додаткові двосторонні консультації з питань запроваджених обмежувальних заходів.

У частині «пластикової» емісії обігнали Європу

Україна вийшла на перше місце в Центральній та Східній Європі за темпами річної емісії карток Visa. Так, за даними на кінець першого кварталу 2002 року, кількість таких платіжних карток зросла на 164% порівняно з аналогічним періодом 2001 року і становила понад 1,4 млн. шт. При цьому річний оборот за українськими картками збільшився вдвічі й становив 794,8 млн. доларів США, а кількість трансакцій досягла 16,2 млн., що на 109% перевищує торішні показники. Певним чином цьому сприяла тенденція розширення мережі точок приймання й обслуговування «пластику». З березня 2001 року по березень 2002 року кількість місць приймання збільшилася на 43%. У результаті Україна посідає ще й четверте місце (після Польщі, Чехії та Росії) серед країн Центральної та Східної Європи за рівнем розвитку «приймальної» мережі.

На ринок вийшов ще один авіаперевізник

Вже цього місяця почне здійснювати польоти нова харківська авіакомпанія «Аероміст». Вона виконуватиме рейси з Харкова до Києва, Москви, Сімферополя та Батумі. У перспективі плануються маршрути на Стамбул й Алеппо (Сирія). Нині в парку авіакомпанії «Аероміст» два літаки — Ан-24, з підвищеною комфортністю салону, й новий Ан-140, днями переданий у лізинг компанією «Укртранслізинг». До кінця 2002 року компанія планує поповнити авіапарк ще одним новим Ан-140. Засновниками нового авіаперевізника стали корпорація «ІнтерМІ» (Харків) і міжнародна група компаній «Аероміст».

«Київстар» готує «мобільну допомогу»

Компанія планує запропонувати контрактним абонентам консультаційно-сервісні послуги. Це додатковий сервіс, який не треба спеціально замовляти — він доступний усім контрактним абонентам мережі. Для з’єднання з центром допомоги достатньо набрати на телефоні номер 506 (щоб отримати будь-яку медичну довідку) чи 505, аби спеціалісти центру організували технічну або медичну допомогу у межах України.

Надання послуги здійснюється за спеціальним тарифом: за з’єднання доведеться платити 1,92 у.о., за кожну хвилину розмови — 0,30 у.о. Центр працює цілодобово сім днів на тиждень, але поспішати не слід — послуга поки не активована.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво