КОМПАНІІ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІІ ТА РИНКИ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

АУБ захищає права кредиторів Як заявив журналістам на прес-конференції президент Асоціації украї...

АУБ захищає права кредиторів

Як заявив журналістам на прес-конференції президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, АУБ приступила до реалізації проекту «Захист прав кредиторів», що передбачає внесення змін у низку чинних законів. Банкірів надзвичайно турбує існуючий нині «пріоритет позичальника» і тенденція зростання неповернених кредитів на підставі рішень судів про невизнання прав кредитора. Вони наполягають на тому, що Цивільний кодекс має бути доповнений статтями, які регулюють кредитні відносини, а закон «Про банки та банківську діяльність» не повинен йому суперечити в частині регулювання позики та кредиту. Крім цього, АУБ уже займається створенням кредитного інформаційного бюро, котре має збирати інформацію про всіх позичальників і надавати її в розпорядження банків. Бюро задумане як самостійна організація, учасниками якої будуть комерційні банки. Можливість участі в ньому Нацбанку нині обговорюється.

ПриватБанк прийняли в клуб мільйонерів

Восьмого жовтня президент компанії VISA СЕМЕА Енн Кобб офіційно оголосила про вступ ПриватБанку в елітний клуб мільйонерів VISA. Це стало можливим після того, як банк емітував мільйон пластикових карток VISA. На момент вручення ПриватБанку диплома про членство клуба банк випустив понад 1,46 млн. таких карток. За словами Енн Кобб, ПриватБанк став першим банком у Східній Європі та СНД і сьомим у СЕМЕА, котрий переступив рубіж 1 млн. пластикових карт VISA. Першу пластикову картку банк-мільйонер емітував шість років тому, 8 жовтня 1996 року.

Microsoft відпускає ліцензії на виплат

Нова програма корпоративного ліцензування Microsoft Multi-Year Open License (MYO), яка почала працювати з жовтня 2002 року, дає можливість організаціям, котрі мають не менш як п’ять комп’ютерів, одержувати ліцензії на ключові продукти Microsoft на виплат. Як пояснив «ДТ» менеджер із корпоративних проектів компанії «Еверест Консалтинг» Тетяна Савушкіна, ліцензії, що поставляються в рамках MYO, є постійними та мають необмежений термін дії (аналогічно до ліцензій Open License). Проте, на відміну від програми Open, клієнти позбавлені необхідності оплачувати усю вартість ліцензії на етапі придбання. Оплата здійснюється у вигляді щорічних платeжів, при цьому у вартість включено автоматичний доступ до нових версій продуктів. За її словами, уже сьогодні спостерігається висока увага організацій малого й середнього бізнесу до згаданого виду ліцензування. Клієнти одержують вигідніші цінові умови й повністю захищають себе від ризику використання неліцензійного програмного забезпечення.

«Славутич» будує в столиці пивзавод

Один із п’яти найбільших виробників пива пивобезалкогольний комбінат «Славутич» (Запоріжжя) розпочав будівництво потужного пивзаводу в Києві. У компанії таке рішення пояснюють недостатніми потужностями вже існуючих заводів «Славутич» і «Львівська броварня». Як стало відомо інформаційному агентству «Українські новини», Київська міська рада справді виділила земельну ділянку для забудови в Голосіївському районі столиці. Будівельні роботи мають бути завершені до 2006 року. На самому пивкомбінаті поки що не деталізують подробиці проекту, заявляючи: виробничі потужності нового заводу залежатимуть від розвитку внутрішнього ринку пива й економіки країни в цілому.

Крім цього, днями стало відомо, що «Славутич» планує істотно збільшити статутний фонд — на 58,619 млн. грн. (до 112,439 млн. грн.) — шляхом випуску близько 3,4 млн. простих іменних акцій. Деякі опитані «ДТ» експерти припускають: це може бути захисним кроком із боку власників заводу (скандинавської ВВН) від конфлікту, подібного до «Оболонь»—«Сармат».

«Світоч» експортує до Монголії

Один із найбільших вітчизняних виробників шоколаду компанія «Світоч» (Львів) має намір завоювати ринок Монголії. Не дуже давно вона підписала з компанією «Сеєкл ЛТД» (Монголія) перший контракт на поставку 30 тонн кондитерських виробів. Сума контракту поки що не розголошується, відомо лише, що весь обсяг кондитерських виробів уже поставлено до країни.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво