КОМПАНІІ ТА РИНКИ - Економіка - dt.ua

КОМПАНІІ ТА РИНКИ

6 грудня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 6 грудня-13 грудня

«Ферротрейд» отримав контрольний пакет акцій Укрсоцбанку Компанія «Ферротрейд Інтернешнл» днями збільшила свою частку в акціонерному капіталі одного з найбільших українських банків — в Укрсоцбанку...

«Ферротрейд» отримав контрольний пакет акцій Укрсоцбанку

Компанія «Ферротрейд Інтернешнл» днями збільшила свою частку в акціонерному капіталі одного з найбільших українських банків — в Укрсоцбанку. Якщо досі «Ферротрейду» належало 23% акцій, то нині — 64,8%. Цього вдалося досягти шляхом викупу цінних паперів у інших акціонерів банку. Так, компанія «Галактон» повністю продала свій пакет акцій (22,6%) Укрсоцбанку. Інвестиційна компанія «Тект» поступилася «Ферротрейду» своїми 4,7%. Частка компанії «Меркс-меблі» у банку зменшилася з 24,9% до 17,3%, компаній «Купава» і «Діпробудмашина» — з 0,5% до 0,3%, а участь акціонерів-фізосіб зменшилася з 20,5% до 11%.

Керівництво Укрсоцбанку поки що не прогнозує жодних радикальних змін у роботі фінансової установи через зміну власника контрольного пакета акцій.

Ощадбанк прискорив грошові перекази

Він почав надавати своїм клієнтам-фізособам нову послугу — швидкі грошові перекази «Migom». Нововведення дозволяє здійснювати грошові перекази з низкою країн СНД (Росія, Білорусь, Вірменія, Киргизія та Молдова). Система впроваджена спільно з російським банком «Євротраст», а самі перекази здійснюються в доларах і російських рублях.

Вперше в Могилянці стартує модульна програма МБА

В січні 2003 року в Києво-Могилянській бізнес-школі (kmbs) стартує модульна програма МБА (магістр бізнес-адміністрування) для керівників компаній.

Підтримуючи передові світові тенденції, вперше в Україні Києво-Могилянска бізнес-школа (kmbs) кардинально змінила і філософію, і структуру своєї програми МБА. Відмовившись від традиційної логіки МБА (послідовне вивчення фундаментальних, функціональних та інтегрованих курсів), kmbs пропонує програму із 5 інноваційних блоків (управління собою, розуміння бізнес-контексту, розбудова стосунків, управління організацією, управління змінами).

«АвтоКрАЗ» окупує Москву

Як повідомив «ДТ» директор з іміджевої політики холдингової компанії «АвтоКрАЗ» Микола Скиба, найближчим часом компанія планує відкрити сервісний центр у Москві, а надалі й в інших країнах СНД. Створення таких центрів, на думку керівництва «АвтоКрАЗу», продиктовано необхідністю розширення сфери послуг клієнтам у гарантійний період. Сервісне обслуговування автомобілів — одна з найсерйозніших проблем, що перешкоджають збільшенню обсягів реалізації «КрАЗів» у країнах СНД. Для її вирішення, швидше за все, використовуватимуться можливості дилерів «АвтоКрАЗу» в інших країнах. Так, на основі вже діючих автобаз планується створити станції техобслуговування українських вантажівок. Такі центри одержать сертифікати ХК «АвтоКрАЗ» на виконання техобслуговування і ремонту автомобілів у гарантійний період. Через дилерську мережу вони будуть укомплектовані технічною документацією, обмінним фондом запасних частин і спецінструментом.

«Мономах» почав виплати за облігаціями

ВАТ «Мономах» днями сплатило інвесторам перший купонний дохід за облігаціями. Банк «Аваль», що виступає в ролі андерайтера і платіжного агента випуску облігацій «Мономаха», у повному обсязі переказав інвесторам відсоткові доходи з цих паперів за перший купонний період із розрахунку валютної доходності 12% річних. Слід нагадати, що первинне розміщення простих іменних відсоткових облігацій ВАТ «Мономах» у бездокументарній формі на суму 500 тис. грн. із терміном обігу один рік «Аваль» провів із 2 по 6 вересня 2002 року. Відповідно до умов розміщення, валютна прибутковість облігацій становить 12% річних із верхнім обмеженням прибутковості в гривні 20%. Відсотковий доход власникам облігацій сплачується щокварталу.

Позичальники, вас збираються оцінювати

У вівторок глава Нацбанку Володимир Стельмах повідомив, що НБУ виступає за створення незалежних рейтингових агентств, які здійснюватимуть оцінку фінансового становища та кредитоспроможності компаній — потенційних позичальників. Сьогодні банки не знають кредитної історії багатьох позичальників, і це значно збільшує ризики при кредитуванні. За словами В.Стельмаха, наразі негативні кредити займають 6% загального обсягу кредитного портфеля українських банків, правда, із початку поточного року цей показник зменшився на 1,1 відсоткового пункту.

До Нового року ковбаса... дешевшає

Ряд м’ясокомбінатів почали знижувати ціни на свою продукцію. Зокрема Запорізький м’ясокомбінат знизив ціни на ковбасні вироби та напівфабрикати на 10—15%. Виробники пояснюють це тим, що ще з весни поточного року закупівельні ціни на м’ясо в Україні почали стрімко падати через насичення ринку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво