Комісія «Блакитної стрічки» про шляхи розвитку української економіки - Економіка - dt.ua

Комісія «Блакитної стрічки» про шляхи розвитку української економіки

29 вересня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №37, 29 вересня-6 жовтня

«Економіка України може розвиватися у двох напрямках залежно від того, яку політику буде обрано... ...

«Економіка України може розвиватися у двох напрямках залежно від того, яку політику буде обрано... Протягом кількох останніх років головним фактором зростання були капіталомісткі, але технічно застарілі галузі промисловості, які мали обмежену можливість створювати додану вартість. Ці галузі стали успішними завдяки сприятливим кількісним і ціновим умовам на світовому ринку. Однак у сьогоднішніх умовах глобальної конкуренції ці сектори не зможуть довго процвітати, особливо без збільшення інвестицій.

Альтернативний шлях для України полягає у капіталізації людських ресурсів. Передусім Україні необхідно заохотити якісні іноземні інвестиції до широкого спектра галузей. Це дасть змогу диверсифікуватися від обмеженої кількості секторів промисловості, таких, як сталеливарна та нафтохімічна, до більш різноманітної, збалансованої та орієнтованої на послуги економіки. В цьому контексті крива зростаючих цін на енергоносії може перетворитися на потужний стимул, надавши Україні поштовх для модернізації її промисловості.

Таким чином, для довгострокових національних інтересів критично важливо, щоб новий уряд протистояв протекціоністському тиску з боку «старих» галузей промисловості і, навпаки, відкрив економіку для міжнародної конкуренції та інвестицій».

Ця цитата — із оприлюдненого у вересні ц.р. третього звіту міжнародної комісії «Блакитна стрічка» — дорадчого органу українських та зарубіжних експертів, що діє за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво