Коломойського позбавили мільярдного заробітку на скупці "дешевої нафти "Укрнафти"

Поділитися
Коломойського позбавили мільярдного заробітку на скупці "дешевої нафти "Укрнафти" Продаж української нафти за заниженими цінами - головна причина слабких фінрезультатів "Укрнафти" © ukrnafta.com
Кабмін скасував 15% знижку на нафтових аукціонах. Схему з купівлею нафти напівдержавної "Укрнафти" раніше використовував Коломойський, довгі роки заробляючи на цьому мільярди.

Кабінет міністрів України на засіданні 21 січня схвалив рішення про скасування норми про можливість зниження стартової ціни нафти на аукціонах 15% від світової ціни, повідомив народний депутат Сергій Лещенко у п'ятницю, 23 січня.

За його словами, на внесення відповідних змін до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу наполягав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Інформацію про скасування знижки підтвердили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі і в НАК "Нафтогаз України".

Текст рішення уряду поки не оприлюднений.

Днем раніше стало відомо, що Міненерго та Мінекономіки України від 22 січня затвердили оновлений склад аукціонного комітету з продажу нафти. Його очолив нинішній глава МЕРТ Айварас Абромавічус. Аукціонний комітет здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату українського видобутку і скрапленого газу.

Проведення аукціонів з продажу нафти в нинішньому році спочатку стримувалося дискусією між напівдержавною "Укрнафтою", яку контролює Ігор Коломойський, і Міненерговугілля з приводу біржи. Це питання було вирішене після прийняття Кабміном 16 жовтня 2014 року постанови про порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу замість прийнятого у жовтні-2011.

У новому документі уряд зберіг прив'язку встановлення стартової ціни української нафти і газоконденсату до митної вартості нафти сорту Urals за даними Державної фіскальної служби (ГФС) за 15 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону. Однак було також збережено знижувальний коефіцієнт 0,85 при визначенні стартової ціни у разі відсутності постачань в країну нафти Urals трубопровідним транспортом, надходження нафти Azeri або інших сортів легкої нафти Каспійського регіону. Згідно з порядком, у такому випадку цей коефіцієнт множилося середнє значення ціни контрактів з продажу нафти сорту Brent (за даними Crude Oil Marketwire агентства Platts).

З того часу пройшли два аукціони: наприкінці жовтня і в середині грудня, на яких "Укрнафта" продала свій ресурс за стартовою ціною відповідно майже на 4 млрд грн і на 2,6 млрд грн.

Раніше до цього стало відомо, що Коломойський заробив на "Укрнафті" понад 660 млн грн лише на одному аукціоні з продажу нафти, викупивши сировину з 15% знижкою. Згодом Генпрокуратурою було відкрито кримінальну справу за нанесення збитків при цій оборудці.

Як раніше писало ZN.UA, продаж української нафти за заниженими цінами є головною причиною слабких фінансових результатів "Укрнафти" протягом останніх років. Рекордним роком з упущеної вигоди став 2009 рік, коли внаслідок маніпуляцій з умовами участі в аукціоні та методів встановлення стартових цін компанія втратила близько $ 1млрд грн.

Єдиним покупцем ресурсів "Укрнафти" на аукціонах виступає група "Приват". Занижена ціна на українську нафту дозволяє покупцеві отримувати нафтопродукти на НПЗ "Укртатнафта" з низькою собівартістю і згодом консолідувати прибуток на оптовій і роздрібній торгівлі через об'єднану мережу АЗС. У 2009 р. з допомогою маніпуляцій при встановленні стартової ціни на українську нафту недоотриманий прибуток "Укрнафти", а відповідно додатковий прибуток групи "Приват" склала близько $ 1 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі