Коломойський убезпечив себе від втрати контролю над "Укрнафтою" змінами до статуту компанії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Коломойський убезпечив себе від втрати контролю над "Укрнафтою" змінами до статуту компанії Коломойському не страшний навіть анонсований Яценюком законопроект, не кажучи вже про "закон Ляшка"
Для того, щоб держава могла повернути контроль над компанією, необхідно вносити зміни в статут, а для цього потрібно 75% акціонерів.

Розроблений Кабінетом міністрів законопроект про зміни до закону про акціонерні товариства, який, як заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, дозволить скликати збори акціонерів при кворумі 50%+1 акція, навряд чи допоможе державі змінити менеджмент в напівдержавній "Укрнафті".

Про це в статті для DT.UA Битви патріотів пише Сергій Куюн.

Як пише автор, "Приват" олігарха Ігоря Коломойського давно усвідомив загрозу своєму хиткому становищу в "Укрнафті", в якій він володіє 43% акцій, і дещо зробив для його зміцнення.

"В 2010 р., між двома турами президентських виборів, було проведено збори акціонерів, на яких було підписано акціонерну угоду між урядом ("Нафтогазом") і міноритарними акціонерами. Якщо коротко, то за цією угодою держакціонер не може навіть чхнути без погодження з міноритарієм. Наприклад, голова правління призначається тільки з кандидатур, поданих "Приватом". Або ось: шість членів правління обираються виключно наглядовою радою, але... з кандидатів, запропонованих головою правління, тобто знову ж "Приватом". Здавалося б, зате у держави більшість у наглядовій раді - шість з десяти членів. Але рішення приймаються тільки кворумом з восьми осіб, тобто знову без міноритарія нікуди", - пише Куюн.

Читайте також: Коломойський зберіг під своїм контролем "Укрнафту" мінімум до лютого - Лещенко

Всі норми цієї угоди імплементовані в статут "Укрнафти". При цьому внесення змін до статуту можливе лише 75% голосів акціонерів, яких у держави при явці на збори міноритарного акціонера немає.

Отже, з такими нормами держава не зможе провести жодного кадровго чи фінансового рішення в "Укрнафті".

"Легітимність цієї угоди вельми сумнівна, проте її норми виписані в статуті - це діючий документ, який необхідно оскаржувати в суді", - вважає джерело в "Нафтогазі України". Які шанси виграти в суді у Коломойського в Україні? Скажімо так, теоретично вони є.

"Однак не можна сказати, що ще не ухвалений законопроект про зниження кворуму марний - це перший крок на довгому шляху. І він потрібен у будь-якому випадку", - робить висновок автор.

Як відомо, контрольний пакет акцій " Укрнафти " у розмірі 50% + 1 акція належить державному "Нафтогазу України", але на днях виповниться 12 років, як фактично керує компанією "Приват", що консолідував 43% акцій. І з тих пір цей менший, але блокуючий пакет дозволяє міноритарію вирішувати, чи проводити збори акціонерів, змінювати менеджмент і виплачувати державі дивіденди.

Детальніше читайте у статті Сергія Куюна Битви патріотів у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" та на сайті DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі