КОЛИШНЬОГО ГОЛОВУ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО НПЗ ЗАТРИМАЛИ ЕКС-КЕРІВНИКА ЗАТ «УКРТАТНАФТА», ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА КРЕМЕНЧУКА ВОЛОДИМИРА МАТИЦИНА 27 ВЕРЕСНЯ ЗАТРИМАЛИ ЗА ПІДОЗРОЮ У СКОЄННІ ЕКОНОМІЧНИХ ЗЛОЧИНІВ - Економіка - dt.ua

КОЛИШНЬОГО ГОЛОВУ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО НПЗ ЗАТРИМАЛИ ЕКС-КЕРІВНИКА ЗАТ «УКРТАТНАФТА», ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА КРЕМЕНЧУКА ВОЛОДИМИРА МАТИЦИНА 27 ВЕРЕСНЯ ЗАТРИМАЛИ ЗА ПІДОЗРОЮ У СКОЄННІ ЕКОНОМІЧНИХ ЗЛОЧИНІВ

30 серпня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 30 серпня-6 вересня

27 вересня, 19.30. Поблизу входу до Автозаводського районного відділу міліції стоїть машина «швидкої»...

27 вересня, 19.30. Поблизу входу до Автозаводського районного відділу міліції стоїть машина «швидкої». Оточення колишнього голови правління компанії ЗАТ «Укртатнафта» Володимира Матицина очікує, що він ось-ось вийде і його госпіталізують. Матицина затримали у камері — на три доби за постановою слідчого. До ізолятора тимчасового утримання його везли у наручниках. Оточення хвилюється, чого ж тягнуть із госпіталізацією, але Володимира Матицина не виводять.

Розповідає лікар кардіологічної бригади «швидкої допомоги» Юрій Лукутін:

«Нас викликали до прокуратури до Матицина Володимира Митрофановича, хворого на серцевий напад. У прокуратурі нам не дали оглянути хворого, посилаючись на поспіх у справах. Нас попросили до Автозаводського райвідділу. Тут ми оглянули пацієнта. Його стан я оцінюю як нестабільний. Артеріальний тиск 180 на 110, підвищений. Погана кардіограма. Інфаркту на даний момент немає, але при такому стані він може статися у будь-яку мить. Діагноз «нестабільна стенокардія». Таких хворих ми госпіталізуємо на декілька днів під нагляд до кардіологічного стаціонару».

Адвокат Олег Максак розповів про те, що було до затримання:

«Сьогодні Володимира Митрофановича викликали до прокуратури ніби-то на бесіду з прокурором. Потім з’ясувалося, що правоохоронні органи мають до нього претензії, і він буде допитаний як підозрюваний. Допит проводили слідчі міської та обласної прокуратури. Претензії (поки що не звинувачення) були спочатку одні, потім — інші. У ході допиту допускалися порушення закону: тиск на Володимира Митрофановича, тиск на адвоката. Після того, як повідомили про затримання, у Володимира Митрофановича розпочався серцевий напад. Ми близько двадцяти хвилин домагалися, щоб викликали «швидку». Вона приїхала, коли Володимира Митрофановича виводили з кабінету слідчого. Ми і лікарі вимагали термінового огляду, на що слідчі і працівники міліції відповіли відмовою. І лише в Автозаводському ізоляторі тимчасового утримання лікарям дали можливість його оглянути. Зараз, з моменту, коли розпочався серцевий напад, пройшла година двадцять хвилин. Замість того щоб відвезти до кардіології, як того вимагають лікарі, ми тут всі чекаємо невідомо чого вже сорок хвилин після огляду лікарів. Зараз Володимир Матицин знаходиться в ізоляторі, в камері».

Невдовзі приїхала дружина Володимира Матицина Тетяна Юріївна. Вони з адвокатом намагалися передати затриманому речі, їжу та предмети особистої гігієни. Цього не дозволили. Нікого із знайомих Матицина не допускали до приміщення райвідділу. Біля входу чергували міліціонери. Бригада «швидкої», в свою чергу, безрезультатно продовжувала чергувати під райвідділом.

Адвокат та Тетяна Матицина вирішують їхати до прокуратури і звертатися зі скаргою на дії правоохоронних органів та клопотати про дозвіл на передачу для затриманого.

Запитання до Тетяни Матициної: «З чим ви пов’язуєте затримання вашого чоловіка?» Відповідь: «Я не знаю, що й думати. Робота в компанії «Укртатнафта» — в минулому».

Прокурора міста Олександра Михайлика не було в робочому кабінеті. З 20.00 до 21.00 — чекання. Адвокат складав список речей, які хотіли передати В.Матицину.

Згодом вдалося поговорити зі слідчим обласної прокуратури Валентином Юзефовичем, який веде справу Володимира Матицина. Він відмовився давати коментарі. Сказав лише, що порушено кримінальну справу і розпочато слідчі дії. Валентин Юзефович заперечив свою причетність до того, що В.Матицину не була надана медична допомога, але й не назвав того, хто має відповісти за такий факт.

Валентин Юзефович дозволив передачу для затриманого вже наступного дня, мотивуючи це тим, що робочий день 27 серпня закінчився.

З двома прокурорами, області і міста, та начальником Кременчуцького міського управління внутрішніх справ довелося зустрітися на виході з прокуратури. Прокурор області Михайло Гаврилюк теж не прокоментував ситуацію. Стосовно ж лікарської допомоги повідомив, що працює медична комісія. У разі, якщо вона визнає необхідною госпіталізацію, її проведуть.

Близько 22 години. Біля Автозаводського райвідділу міліції вже дві машини «швидкої» — відомча з клініки нафтопереробного заводу і вже знайома кардіологічна бригада. Лікар Юрій Лукутін каже, що бригада виїхала на повторний виклик. Ніхто не бере на себе відповідальності і не каже, щоб медики їхали геть…

Адвокат Олег Максак про затримання: «Підставою для затримання стали підозри у скоєнні декількох господарчих злочинів, пов’язаних із роботою Володимира Митрофановича на посаді голови правління ЗАТ «Укртатнафта». На мій погляд, підозри безпідставні. Це пов’язано з діяльністю заводу, це відносини між суб’єктами підприємництва. З деяких питань є рішення господарчих судів. Тобто це звичайна ситуація. А ось чому так раптово висуваються звинувачення, важко говорити…

P.S. 28 серпня стало відомо, що Володимира Матицина перевезли до ізолятора тимчасового утримання в Комсомольську ще ввечері 27 серпня і зробили це так, що ніхто цього не помітив, стоячи під Автозаводським райвідділом міліції. За законом, затримання, ініційоване слідчим, має тривати не більше трьох діб. Потім, або має бути висунуте звинувачення, або затриманого повинні відпустити. Дозвіл на подальше затримання може дати лише суд.

Цього ж дня адвокат Олег Максак повідомив, що змушений був перервати допит Володимира Матицина у Комсомольську. Лікарі «швидкої» госпіталізували його у кардіологічне відділення місцевої лікарні. Стан хворого визнано як тяжкий, йому заборонено вставати з ліжка. Викликали обласного кардіолога.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво