Колишні власники оскаржують ліквідацію банку "Хрещатик"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Колишні власники оскаржують ліквідацію банку "Хрещатик" © Євген Котенко/Голос Столиці
З 2014 р. ліквідність банку постійно погіршувалась внаслідок скорочення обсягів високоліквідних та ліквідних активів.

На днях НБУ і ФГВФО подали апеляцію на рішення Окружного адмінсуду р. Києва, яким заперечується правомірність виведення з ринку банку "Хрещатик". Колишні власники намагаються повернути собі не стільки незначні, що ще залишилися на балансі активи фінустанови, скільки залишки ділової репутації, легітимізувавши свої афери з активами банку. Починаючи з 2013 р. дії керівництва, наглядової ради та власників банку не були спрямовані на отримання прибутку та підвищення фінансової стабільності банку, а натомість мали ознаки ризикових та спрямованих на виведення з банку фінансових активів. З 2014 р. ліквідність банку постійно погіршувалася внаслідок скорочення обсягів високоліквідних і ліквідних активів. При цьому темпи падіння прискорювалися з року в рік, але керівництво банку взагалі не реагувало на суттєве зниження високоліквідних активів, продовжуючи політику їх подальшого зменшення.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Наприклад, за її словами, банк активно купував у потенційно пов'язаних осіб облігації, майже 85% з яких не мали забезпечення та досі лишаються не погашеними. Що й не дивно, адже емітенти цих цінних паперів мають усі ознаки фіктивності - відсутність основних фондів і виробничих запасів, чисельність працюючих 1–2 особи, і, за даними Фонду гарантування, у 91,8% випадків емітенти виявилися пов'язаними з банком особами. Збиток від цих операції із цінними паперами становив 1,2 млрд грн, що також вплинуло на неплатоспроможність банку.

"Окрім цього, виявлено, що банк буквально напередодні визнання його неплатоспроможним видав низку кредитів на загальну суму 31,3 млн дол. США під заставу цінних паперів компаній (ТОВ "Тарі Траст Груп", ТОВ "МДМ-Інвест-Сістем", ТОВ "Нелгілін", ТОВ "Люксіон", ТОВ "Конверсія", ТОВ "Буланжері"), що належать уже згаданій пов'язаній компанії "Київська інвестиційна група", і всі як одна настільки потужні, що за їхніми цінними паперами черга стоїть. Насправді, ні. Компанії отримані кошти упродовж наступних кількох днів перераховували на рахунки тієї ж таки "Алесіо Юніверсал С.А". Це нібито був аванс за поставку будівельної техніки, яка зрештою, і ми не здивовані, так і не була поставлена, - зазначає оглядач. - Напередодні введення тимчасової адміністрації (початок квітня 2016-го) кредитний портфель інсайдерів таємничо схуднув на 880 млн грн, з 3,29 млрд грн до 2,41 млрд. Кредити переважно було видано компаніям, що входили до підконтрольної акціонерам "Київської інвестиційної групи". Вночі, у неопераційний час банку, було погашено кредитну заборгованість підприємств, пов'язаних з акціонерами "Хрещатику", причому погашено коштами структур КМДА. Як наслідок, з-під застав було виведено ліквідне майно, яке теоретично можна було б продати, аби компенсувати витрати держави на розрахунки із вкладниками банку".

Детальніше про те, що було і що буде з банком "Хрещатик", читайте в статті Юлії Самаєвої "Нехристі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі