Клюєв пересадить Януковича на українські вертольоти - Економіка - dt.ua

Клюєв пересадить Януковича на українські вертольоти

4 травня, 2011, 07:34 Роздрукувати

Перший віце-прем'єр-міністр впевнений, що Україна повинна забезпечувати себе вертольотами власного виробництва.

Про це журналістам заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
 

За його словами, це важливо з точки зору перспектив розвитку вітчизняної економіки, зростання потреб низки її галузей у подібній техніці. Мова йде про пасажирські перевезення, про потреби української армії та інших силових міністерств і відомств, сфері охорони здоров'я та про виконання завдань із попередження і ліквідації наслідків стихійних лих і техногенних катастроф, уточнив А.Клюєв. (Проте відзначимо, що тут перший віце-прем'єр забув згадати про потреби президента В.Януковича у подібних транспортних засобах).
 

«У нас виробляються двигуни практично до всіх типів вертольотів, які існують у світі. У нас є підприємства, які зможуть робити і корпуси, і більшість вузлів та агрегатів для нових українських вертольотів. Тому ми просто зобов'язані у середньостроковій перспективі запустити їхнє виробництво», - заявив А.Клюєв, якого цитує його прес-служба.
 

За його словами, на сьогодні парк вертольотів, які експлуатуються у нашій країні, досить застарів і потребує оновлення. Частка машин, які працюють до 10 років, не перевищує 15%. Вік же більшості вертольотів перевищує 20 років, повідомив перший віце-прем'єр.
 

За його даними, якщо на початку 90-х років в Україні працювало близько 500 цивільних вертольотів, то на сьогодні зареєстровано трохи більше двохсот (без урахування машин Міноборони).
 

А.Клюєв заявив, що доручив Агентству з управління державними корпоративними правами спільно з Міноборони опрацювати оптимальну технологічну модель виробництва вертольотів, у тому числі з використанням механізмів державно-приватного партнерства з ВАТ «Мотор Січ» та іншими підприємствами.
 

Андрій Клюєв повідомив, що «Мотор Січ» вже починає проводити модернізацію російських вертольотів Мі-8, у результаті чого подовжується термін їх служби.
 

Він заявив, що вітчизняна промисловість уже готова частина забезпечувати наші потреби модернізованими вертольотами, продовжуючи їх ресурс на 7-10 років, тому за цей час необхідно спроектувати новий вітчизняний вертоліт, зазначив А.Клюєв.
 

Він також повідомив, що нещодавно президент України дав доручення вже найближчим часом посилити МНС України кількома новими вертольотами для покращення готовності до очікуваних річних лісових пожеж.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >